Targi Neonyt w Berlinie 15-17.01.2019

image6
neonyt.messefrankfurt.com

Już za kilka dni w Berlinie, w ramach Berlin Fashion Week odbędą się targi Neonyt poświęcone etycznej i zrównoważonej modzie. Jest to prawdopodobnie największe tego typu wydarzenie na świecie. Tym bardziej cieszy więc fakt, iż na targach wystawią się polscy projektanci i marki tworzący w duchu sustainable fashion.

Dzięki inicjatywie Instytutu Adama Mickiewicza, którego zadaniem jest promowanie na świecie polskiej kultury (a więc i mody), podczas targów Neonyt pojawi się polski akcent: Wear Polish, czyli wspólna przestrzeń prezentacyjna dla polskich twórców. W ramach imprezy wystawią się Pat Guzik, Wearso, Nago, Orska, Surplus oraz Szymańska.

Wszystkie marki działają w idei zrównoważonej mody, wykorzystują nadprodukcję, materiały organiczne lub z recyklingu oraz odwołują się do tradycyjnego rzemiosła. Wszystkie marki musiały przejść bardzo surową selekcję pod względem zarówno procesu produkcji, jak i estetyki. Dzięki temu udowodniono, że ich prace spełniają ściśle określone kryteria i mogą promować odpowiedzialną polską modę na świecie.

W ramach programu Polska Design, Instytut Adama Mickiewicza intensywnie komunikuje polską modę za granicą m.in. poprzez program „Wystawiajmy się!” wspierający prezentację indywidualnych projektantów na świecie. Wear Polish na targach Neonyt to nie tylko przybliżenie zagranicznym odbiorcom potencjału polskich projektantów, ale także odpowiedź na najbardziej aktualne tematy we współczesnej światowej modzie – odpowiedzialnego tworzenia ubrań, przejrzystości cyklu projektowego aż po skupienie się na lokalnej produkcji.

– jak mówi Maria Ostrowska, p.o. menadżera Programu Polska Design w Instytucie Adama Mickiewicza. Targi Neonyt to też przede wszystkim okazja do zaprezentowania różnorodności polskiej mody, reprezentującej podobne wartości, nawiązywania nowych kontaktów biznesowych oraz rozmów i dyskusji z udziałem ekspertów z branży, które odbędą się 16 stycznia w Polskim Instytucie w Berlinie.

2 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s