Kolor roku 2019 Pantone – Living Coral

pantone-color-of-the-year-2019-living-coral-banner-mobile.jpg

Amerykański instytut Pantone właśnie ogłosił kolor roku 2019! Tym razem jest to Living Coral – żywy, radosny, nasycony i pozytywnie nastrajający, pomarańczoworóżowy odcień. Czy odniesie podobny sukces jak Ultraviolet w 2018?

Jak wyjaśnia instytut Pantone, „w reakcji na ataki technologii cyfrowej i mediów społecznościowych coraz częściej wkraczamy w codzienne życie, poszukujemy autentycznych i wciągających doświadczeń”. Ponadto ‚towarzyski i porywający’ charakter Living Coral zachęcać ma do beztroskiej aktywności, symbolizuje wrodzoną potrzebę optymizmu oraz uosabia nasze pragnienie ekspresji.

Co roku instytut Pantone przeczesuje światowe trendy w modzie, architekturze wnętrz, sporcie, rozrywce i stylu życia, na podstawie których przeprowadza dokładną analizę i przewiduje tendencje mające obowiązywać w przyszłości. Prognozuje trendy głównie dla branży wzorniczej, tekstylnej i graficznej, a kolor roku wybierany jest już od dwudziestu lat.

Rok 2019 zapowiada się więc w pozytywnych barwach. Living Coral ma ogromną szansę szansę na sukces nie tylko w modzie, ale też w branży beauty, w przeciwieństwie do Ultra Violet – koloru roku 2018, który zdominował głównie modę, czy Greenery z 2017 roku, który zdawał się być zupełnie niezauważony.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s