Druga edycja KTW Fashion Week już w listopadzie!

ktw

Wygląda na to, że rośnie nam kolejna stolica mody. W dniach 8-11 listopada, już po raz drugi, odbędzie się KTW Fashion Week – jak na razie największa w Polsce impreza modowa. Motywem przewodnim tegorocznej edycji organizowanej przez Annę Puślecką i Rafała Wyszyńskiego będzie hasło „Mentors vs Millenials”.

Chodzi o dialog między dużymi graczami na polskim rynku mody a młodymi twórcami, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w branży. Prawdopodobnie największym wydarzeniem podczas imprezy będzie pokaz marki MMC, za którą kryją się Ilona Majer i Rafał Michalak. MMC to marka o ugruntowanej pozycji, pokazująca swoje kolekcje regularnie od wielu lat i konsektwentnie kreująca swój wizerunek na polskim rynku. Organizatorom zależy jednak, by pokazy uznanych projektantów supportowali młodzi twórcy – w ten sposób drogą konkursu wyłoniono projektanta, który pokaże swoją kolekcję przed pokazem MMC. Wybranym szczęśliwcem będzie Tomasz Armada – swoje projekty zaprezentuje w sobotę 10 listopada.

Podczas KTW Fashion Week swoje kolekcje pokażą również tacy projektanci jak Natasha Pavluchenko, Lidia Kalita, Ola Bajer, Bizuu, Haratyk, Diligent, Waleria Tokarzewska-Karaszewicz czy Natalia Siebuła.

Wydarzenie odbędzie się w XIX-wiecznej Fabryce Porcelany, zrewitalizowanej w 2012 roku przez Fundację Giesche (której prezesem jest zresztą Rafał Wyszyński). Od kilku lat Fabryka z ruin zmienia się w tętniącą życiem przestrzeń – znajdują się w niej m. in. Bistro Prodiż czy klub muzyczny P23. Na szczęście jest jeszcze miejsce dla mody, i to mody na wysokim poziomie. Miejmy nadzieję, że KTW Fashion Week stanie się najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem i będzie realnie promować polską modę. Trzymamy kciuki!

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s