H&M Conscious Exclusive 2018

kampania-h-m-conscious-exclusive-2018_14

Ekskluzywna moda znów łączy siły z ekologią – już po raz siódmy marka H&M wypuściła kolekcję Conscious Exclusive. Szwedzki gigant coraz bardziej angażuje się w odpowiedzialną modę i sięga po przyjazne dla środowiska materiały, pozyskane metodą recyklingu. 

Inspiracją tegorocznej kolekcji byli XIX-wieczni szwedzcy artyści, Karin i Carl Larsson, a także ruch Arts and Crafts. Dominują odcienie kremowej bieli, zieleni i granatu, przetykane czernią i złotem, pojawiają się nadruki florystyczne, drobne prążki oraz ciakwe detale: plisy, marszczenia, szarfy do zawiązania pod szyją. Oprócz zwiewnych sukienek długości midi i maksi znajdziemy też koszule ze stójką, żakardowe spodnie i spódnice, luźne tuniki i spektakularny biały płaszcz z rękawem 3/4 ozdobiony ornamentem. Sylwetki są bardzo kobiece i romantyczne, jednak idealnie pasujące do stylu życia współczesnych kobiet. Tym samym odzwierciedlają ideę ruchu Arts and Crafts, który zakładał tworzenie rzeczy użytkowych z równoczesnym zachowaniem ich walorów estetycznych.

Na szczególną uwagę zasługują także materiały wykorzystane do stworzenia ubrań, biżuterii i akcesoriów: organiczny len, srebro z recyklingu, TENCEL™ – materiał syntetyczny, który dzięki swoim właściwościom bywa nazywany ‚drugą skórą’, czy ECONYL®, pozyskany ze starych sieci rybackich i tworzyw nylonowych. Od jakiegoś czasu ekolodzy biją na alarm z powodu niewyobrażalnych ilości odpadów zaśmiecających oceany na całym świecie; dzięki projektom takim jak H&M Conscious Exclusive ludzie mają możliwość wybierać bardziej świadomie i odpowiedzialnie.

Ambasadorką kolekcji została supermodelka Christy Turlington; obok niej w kampanii wystąpiły Aamito Lagum i Giedrė Dukauskaitė. Autorem zdjęć jest Mikael Jansson.

Kolekcja obejmująca również obuwie, biżuterię i akcesoria wejdzie do sprzedaży online oraz w wybranych punktach na świecie 19 kwietnia.

kampania-h-m-conscious-exclusive-2018_9

kampania-h-m-conscious-exclusive-2018_10

kampania-h-m-conscious-exclusive-2018_11

kampania-h-m-conscious-exclusive-2018_12

kampania-h-m-conscious-exclusive-2018_13

kampania-h-m-conscious-exclusive-2018_15

kampania-h-m-conscious-exclusive-2018_16

kampania-h-m-conscious-exclusive-2018_17

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s