Phluid Project – powstał pierwszy na świecie sklep bez płci!

Rob-Smith-Phluid.jpg

W Nowym Jorku powstał właśnie pierwszy na świecie sklep neutralny płciowo. Koncept Phluid Project polega na stworzeniu miejsca, w którym to nie metki czy szyldy ‚męski’/’damski’ będą wyznaczać, w którą stronę mają udać się klienci w poszukiwaniu garderoby, lecz sami zainteresowani będą wybierać po prostu to, co wpadnie im w oko. 

Jak tłumaczy na swoim profilu na Facebooku Rob Smith, twórca projektu, Phluid Project to trochę moda, trochę sztuka, trochę przestrzeń dla społeczności oraz miejsce dla rozmów i eksploracji, a łączy to wszystko brak podziału na płeć.

Sam sklep podzielony jest na dwie części: pierwsza z nich to autorskie projekty Smitha i jego ekipy, druga natomiast powstała we współpracy z największymi światowymi markami, jak choćby Dr. Martens czy bardzo popularną ostatnio Fila. Phluid Project angażuje się również w akcje charytatywne: ostatnio na przykład 10% dochodów zostało przeznaczone na organizację TWOCC (Transwomen Of Color Collective).

W ostatnich latach trend na ubrania czy kosmetyki uniseks zyskuje na popularności. Coraz więcej projektantów tworzy modę neutralną płciowo, wystarczy spojrzeć choćby na kolekcje Ricka Owensa czy nawet Allesandro Michellego dla Gucci; granice między pierwiastkiem męskim i żeńskim zacierają się coraz bardziej. Jednak koncepcja zakładająca całkowitą rezygnację z oznaczeń płci w sklepach i przymierzalniach to nowatorskie posunięcie. Z pewnością wkrótce przyjmie się ono w innych dużych miastach na całym świecie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s