Projektowanie Przyszłości – dyplomy krakowskiej ASP

Koniec roku akademickiego Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, tradycyjnie wieńczy wystawa prac studentów wszystkich Wydziałów. W tym roku, oprócz prac studentów w siedzibie Wydziału Architektury Wnętrz, swoją prezentację poza murami uczelni przygotowała Pracownia Projektowania Tkaniny i Ubioru. Pokaz kolekcji dyplomowych zrealizowanych w tej pracowni odbędzie się 17 czerwca w FORUM Przestrzenie.

Na wybiegu zobaczymy prace dyplomowe 12 studentów (około 90-ciu sylwetek), którzy swoje kolekcje stworzyli w ramach Pracowni Projektowania Tkaniny i Ubioru. Pracownia została powołana do życia w 2016 roku, a w 2018 uzyskała status pracowni dyplomującej, której od początku kierownikiem jest dr hab. Anna Pyrkosz, prof. ASP. Prezentowane prace dyplomowe są również efektem współpracy z przedstawicielami branży mody i designu.

Pokaz mody zbiegnie się z zakończeniem czteroletniego projektu dofinasowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pt. „Projektowanie Przyszłości”, którego realizację w 2018 roku rozpoczął Wydział Architektury Wnętrz.

Galę wieczorną poprowadzi dziennikarz i prezenter TVN – Mateusz Hładki, a za reżyserię pokazu będzie odpowiadał Maciej Majzner – znany i ceniony w branży mody reżyser.

Przez 4 lata studentki i studenci rozwijali swoje interdyscyplinarne kompetencje, poznawali nowe technologie, współpracowali z ekspertami zewnętrznymi, a wszystko po to, aby łatwiej wejść na rynek pracy i stawić czoło dynamicznie zmieniającej się branży designu. Efekty czteroletniej pracy profesorów i studentów w ramach projektu „Projektowanie Przyszłości” pokaże specjalny film, który będzie miał swoją uroczystą Premierę podczas Gali. Film złożony jest z rozdziałów, które przedstawiają poszczególne działania realizowane w ramach projektu w latach 2018-2022.

Gośćmi specjalnymi finału projektu „Projektowanie Przyszłości” będzie Alberto Campagnolo, z wykształcenia pianista i architekt, wieloletni marketing manager w Casa Armani, obecnie niezależny konsultant – doradza markom na całym świecie oraz uczy marketingu mody studentów we Francji, Niemczech, Hong Kongu, Taipei czy Polsce oraz Marlena Woolford – ekspert mody i badaczka trendów, wykładowczyni i dziennikarka, wieloletnia managerka agencji WGSN na Europę Centralną i Wschodnią.

Unikatowe działania studentów i wykładowców krakowskiej ASP mogły zostać realizowane dzięki Projektowi POWER dofinansowanemu przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pt. „Projektowanie przyszłości” – program rozwoju Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na lata 2018 – 2022.

materiał zewnętrzny

fot. materiały prasowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s