Orska „Tattoo” 2022

Orska Tattoo to kolejny artystyczny koncept projektantki biżuterii. Z połączenia sił z mistrzem tatuażu Sławkiem Frączkiem powstała unikalna kolekcja biżuterii, wpisująca się w tradycję zdobienia ciała. Artyści wspólnie stworzyli ozdobę będącą nośnikiem wartości, środkiem przekazu i przede wszystkim doskonałą formą wyrażania siebie.

Sławomir Frączek jest jednym z pierwszych mistrzów tatuaży w Polsce, który rok temu obchodził 30 lat w branży. Swoje pierwsze profesjonalne studio tatuażu założył w 1992 roku w Poznaniu, a pasja i jasno określona wizja rozwoju pozwoliła mu na zdobywanie międzynarodowych nagród oraz propagowanie tatuażu w Polsce, między innymi przy pomocy organizacji konwentów i festiwali.

Kolekcja Tattoo łączy w sobie wszystko to, co najbardziej charakterne w tatuażu, z tym co najpiękniejsze w biżuterii. Niezwykła wrażliwość Anny Orskiej oraz niekwestionowany talent Sławka pozwoliły na stworzenie nowych modeli biżuterii ozdobionych rysunkami inspirowanymi kulturą, historią i mitologią Japonii. Kolekcja powstała w duchu less waste – wykorzystano do jej produkcji stare pasy transmisyjne i skórzane odpady z produkcji torebek. Każdy element był tatuowany przez kilka o kilkunastu godzin z użyciem wegańskich tuszy nietestowanych na zwierzętach. Następnie dodano mosiężne okucia i wygrawerowany podpis autora.

Limitowana kolekcja składa się z szerokich skórzanych bransolet w kształcie mankietu, naszyjników z zawieszkami, sygnetów oraz kolczyków. Naszyjnik w formie łańcuszka posiada dwa zapięcia, dzięki którym można przeistoczyć go w bransoletkę i nosić na nadgarstku. Uzupełnieniem kolekcji są breloki i piny o różnych wielkościach, ozdobione wizerunkami czerpiącymi z japońskiej kultury oraz klasycznego tatuażu.

Ambasadorką kolekcji Tattoo została Mela Koteluk – wokalistka i autorka tekstów, znana z nieoczywistych i zaskakujących połączeń muzycznych.


Tatuaż: Sławek Frączek 
Modelka: Mela Koteluk 
Dyrektor kreatywny: WP Onak 
Zdjęcia: Paweł Wyląg
Scenografia: Ake Zorn 
Makijaż: Maja Sobańska 
Włosy: Karolina Kukuła 
Stylizacja: Monika Biała 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s