Maar „Podano do stołu” jesień/zima 2021

To zaledwie trzecia kolekcja Maar, jednak marka już zdobyła serca miłośniczek i miłośników nieszablonowej biżuterii. Cukierkowa scenografia ukazywana w kampaniach marki stanowi doskonałe tło dla nieoczywistego wzornictwa. Wraz z nową kolekcją Maar zaprasza nas na kulinarną ucztę.

„Podano do stołu”. Sugestywnie i bezpośrednio marka Maar komunikuje nowy sezon, w którym dominują motywy związane z jedzeniem, co dodatkowo uwypukla przemyślana i drobiazgowo zaplanowana scenografia. Naszyjniki-banany, kolczyki w kształcie krewetek czy zawieszka z nożem i widelcem to tylko niektóre z projektów, które pojawiły się w nowej kolekcji. Oprócz tych nieoczywistych form dominują masywne pierścienie i sygnety o nieregularnych oczkach, naszyjniki z pastelowych koralików i nausznice.

Marka korzysta z kolorowych kamieni: niebieskich topazów, zielonych tsavorytów, turkusowych agatów o barwach tak intensywnych, że wręcz niemożliwych. Osadzone w masywnych srebrnych lub pozłacanych pierścieniach błyszczą intensywnie niczym królewskie klejnoty. Nie istnieją tu sztywne zasady, a minimalizm to pojęcie odległe o lata świetlne – modelka prezentuje na sobie po kilka naszyjników, asymetryczne kolczyki, łączy złoto ze srebrem i dziewczęcość z dystyngowanym przepychem.

Nazwa marki nawiązuje do pierwszych liter imion jej założycieli, ale oznacza także formę wulkaniczną powstałą w wyniku erupcji eksplozywnej. W obrębie niektórych maarów wydobywa się kamienie szlachetne, a część wypełnia woda. Organiczne kształty maarowych jezior stały się główną inspiracją dla nieregularnych form niektórych projektów marki. Kamienie zdobiące bizuterię Maar pochodzą z różnych stron świata, lecz sama biżuteria powstaje w Polsce, głównie w pracowni na warszawskiej Pradze. Każdy z elementów jest wykonany od podstaw przy użyciu techniki wosku traconego lub niekiedy projektowania 3D.

Założyciele Maar, Agata Wojtczak i Antoni Bielawski, ukończyli wzornictwo na Akademii Sztuk Pięknych (Agata w Gdańsku, a Antoni w Warszawie). Oboje od początku związani byli w jakiś sposób z modą lub sztuką: Agata pracowała jako redaktorka online dla Elle i Vogue, Antoni natomiast zajmował się przygotowywaniem scenografii i rekwizytów do teledysków, spektakli i reklam. Ukończony przez niego kurs jubilerski wraz ze zmysłem estetycznym Agaty stały się zalążkiem dla marki tworzącej niestandardową biżuterię, wyłamującą się wszelkim schematom.

Zdjęcia: Miłka Świtalska
Modelka: Matylda Sokołowska/Model Plus
Makijaż i włosy: Kamila Jankowska
Stylizacja: Agata Wojtczak
Scenografia: Agata Wojtczak, Antoni Bielawski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s