Vicher x Agnieszka Woźniak-Starak „Zocha” jesień/zima 2021

Siostry stojące za marką Vicher połączyły siły z Agnieszką Woźniak-Starak, dziennikarką i muzą projektantek, by stworzyć wyjątkową kapsułową kolekcję „Zocha”. Główną inspiracją kolekcji było życie i twórczość jednej z najwybitniejszych artystek XX-lecia międzwojennego, Zofii Stryjeńskiej.

„Konieczna jest, co tu dużo mówić, rebelia. Rebelia pojęć. Przynajmniej rebelia matek całego globu, w ogóle kobiet!” – to właśnie te słowa Zofii Stryjeńskiej stały się punktem wyjścia przy tworzeniu kolekcji „Zocha”. Stryjeńska udawała mężczyznę, by dostać się na wymarzone studia w Monachium. W Polsce błyskawicznie zdobyła uznanie w kręgach artystycznych, a jej barwny i eklektyczny styl, zawierający elementy ludowe i folkowe, do dziś stanowi przedmiot zachwytu miłośników sztuki.

Jest ona jedną z ulubionych artystek Agnieszki Woźniak-Starak, która prywatnie będąc miłośniczką mody i fanką projektów Vicher, sama zgłosiła się do sióstr z propozycją stworzenia wspólnej kolekcji. Stojące za marką Inez i Katarzyna, dostrzegły wiele podobieństw między artystką i dziennikarką Agnieszką Woźniak-Starak. Obie są buntowniczkami i wojowniczkami, łamią konwenanse i ufają swojej kobiecej sile. Chemia między projektantkami i ich nową muzą przeistoczyła się w fenomenalną, pełną kolorów i odniesień do obrazów Stryjeńskiej kolekcję.

Mamy tutaj zarówno elementy inspirowane Podhalem (gdzie Stryjeńska spędziła część swojego życia wraz z mężem architektem), takie jak haftowane kamizelki i kożuszki. Mamy zdekonstruowane nadruki syrenki, jednego z charakterystycznych motywów malarki. Jest inspiracja strojem do jazdy konnej i wariacja na temat lat 70., czyli ulubionej dekady Agnieszki. A wszystko zamknięte w ramach pełnych intensywnych kolorów, mocnych linii i architektonicznych konstrukcji, tak charakterystycznych dla marki Vicher.

W kolekcji znalazły się zarówno kobiece plisowane sukienki, jedwabne bluzki z bufiastymi rękawami i przepastne dzianinowe swetry, jak również spodnie z szeroką nogawką, szorty z wysokim stanem i eleganckie płaszcze. Jak zawsze to co kobiece zderza się z tym co męskie, a kolekcja pełna jest kontrastów: romantyczne sukienki i swobodne dresy, intensywne fiolety, róże i zielenie oraz stonowane beże i biel, elementy folkowe i nowoczesne, minimalistyczne. Nie zabrakło denimu i zjawiskowych dzianin, z których znana jest marka.

„ZOCHA to silna osobowość, artystka totalna. Takie kobiety są nam bliskie” – mówią siostry Vicher. Podobnie jak odbiorczynie marki, które są odważne, konsekwentne i przekorne.

Designer: VICHER
Współautorka kolekcji ZOCHA: Agnieszka Woźniak-Starak
Fotograf: Kulesza & Pik
Stylistka: Karla Gruszecka
Makijaż: Iza Wójcik
Włosy: Bartek Smagowski
Modelka: Brynn Bonner/ Premiere
Asystent fotografa: Wojciech Affek, Jakub Marciniak
Asystentka stylistki: Paulina Taranowicz
Retusz zdjęć: Paul Drozdowski
Scenografia: Michał Zomer
Reżyser video: Dominik Rosiński
DOP video: Kacper Godlewski
Montaż i kolorkorekta: Dominik Rosiński
PR & Media Relations: Anna Puślecka
Produkcja: Anna Rybus, Alicja Danowska / Prospero Production

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s