Orska „Body” lato 2021

Projektantka biżuterii znana z dalekich podróży, tym razem wybrała bliższą destynację. Kolekcja Anny Orskiej „Body” zainspirowana ludzką naturą, przedstawia kobiece ciało w różnych odsłonach. Biżuteria pełna miękkich zakrzywionych linii adoruje wszechotaczające nas żeńskie piękno i zachęca do oswojenia go.

Naszyjniki w kształcie kobiecego ciała o różnych rozmiarach, przypinki z roztańczonymi nogami, kolczyki z wyciągniętą otwarta dłonią, bransoletki i pierścionki w kształcie tułowia – to biżuteria pełna radości, optymizmu, celebrowania kobiecości i zachęcająca do oswajania swojego ciała i rozgoszczenia się w nim. W kolekcji „Body” nagość ciała jest bardzo ważnym środkiem wyrazu – Anna Orska przenosi ją ze sfery tabu do sfery sacrum. Pozbawione ubrań sylwetki wynoszą na światło dzienne to, co zazwyczaj pozostaje w ukryciu.

Premierze kolekcji towarzyszy kampania w koncepcji kreatywnej Wojtka Onaka. Tancerze z Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu trzymają w rękach lustra, które nie oddają istoty rzeczy, lecz jedynie odbijają fragment tego, kim jesteśmy. Pokazują wyimaginowany obraz naszego ciała, zależny od światła, ustawienia, punktu widzenia i innych czynników. Kampania ma przypomnieć, że lustrzanym odbiciem łatwo manipulować. Jest też próbą uchwycenia osobowej esencji: jedności duszy, umysłu i ciała. Dopiero takie spojrzenie czyni nas kompletnymi.

Biżuteria Orskiej wykonywana jest ręcznie z mosiądzu i srebra, ozdobiona kryształkami Swarovskiego. Zachwycające awangardowe formy, zakrzywione linie i asymetrie oddają unikatowy styl Orskiej.

Koncepcja kreatywna: WP Onak
Stylizacja: Monika Biala
Włosy: Karolina Kukuła
Make up: Pieprzykowa
Model: Asuka Horiuchi, Beatrice Rancani, Daria Ozga
Design: Anna Orska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s