SNY wiosna/lato 2021

SNY to nowa marka na horyzoncie polskiej mody, w której transparentność i zrównoważony rozwój stanowią fundament. Jest to też jedna z nielicznych etycznych marek oferujących odzież dla mężczyzn. Estetyka opierająca się na minimalizmie, harmonijnych, zaczerpniętych z natury kolorach oraz funkcjonalności to propozycja na nadchodzący sezon, choć z założenia są to ubrania do noszenia bez względu na mijające trendy i pory roku.

Założycielka SNÓW, Ada Adamkiewicz, wiele lat spędziła przemierzając morza i oceany jako nawigator statków towarowych. Otoczona bezkresem wód, odkryła w sobie wrażliwość i zamiłowanie do tworzenia, a dodatkowym impulsem do zmiany kursu były mijane na Pacyfiku góry śmieci. Świadomość, że żadna moda nie jest ekologiczna, Ada zapragnęła stworzyć taką markę, która przynajmniej zminimalizuje negatywny jej wpływ na środowisko. SNY łączą w sobie trzy główne założenia: zrównoważony rozwój, transparentność i dobry design, w taki sposób, by tworzone ubrania powstawały z naturalnych materiałów ze sprawdzonych źródeł i cieszyły przez długi czas.

Nowa odsłona marki to kontynuacja rozpoczętej kilka miesięcy temu estetyki. Ponownie znalazły się tu proste koszule i spodnie, swobodne sukienki oraz kimona, które można nosić na kilka sposobów. Wśród nowości znalazły się rozszerzane bermudy oraz koszule z krótkim rękawem w stylu resort. Kolorystyka złamanej bieli, czerni oraz odcieni ziemi została wzbogacona o autorskie nadruki – nieregularne paski, plamy przypominające kwiaty malowane akwarelą i artystyczne esy-floresy.

Kolekcja zawiera bliźniacze wersje poszczególnych elementów – spodni, koszul, szortów – zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Wykorzystane materiały to przede wszystkim len i konopie, idealne na gorące lato, lecz dzięki swoim termoregulacyjnym właściwościom, sprawdzą się też w chłodniejszych porach. Dodatkowo pod każdym produktem w sklepie internetowym pojawia się zakładka „Transparentność”, gdzie możemy sprawdzić poszczególne składowe końcowej ceny. Takie działania to nowy standard, co zresztą możemy przeczytać na stronie marki. Gdyby tego było mało, SNY przeznaczają 1% z każdej sprzedanej sztuki na inicjatywy społeczne.

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s