Felipe Oliveira Baptista odchodzi Kenzo

Portugalski projektant Felipe Oliveira Baptista po niespełna dwóch latach na stanowisku dyrektora kreatywnego, żegna się z francuską marką Kenzo. Swoją funkcję będzie pełnił do 30 czerwca.

Baptista przejął stery domu mody Kenzo w lipcu 2019 roku, zastępując duet projektantów: Carol Lim i Humberto Leona. Podczas gdy jego poprzednicy skupili się na popularyzacji marki wśród młodszych odbiorców, tworząc bluzy z chwytliwymi nadrukami, Felipe postanowił powrócić do korzeni i wykorzystać kultowe archiwalne motywy: odważne sylwetki, intensywne kolory i ubrania będące prawdziwymi przedmiotami pożądania.

Okres współpracy Portugalczyka z Kenzo przypadł w głównej mierze na czas pandemii. Pierwszą kolekcję Baptista zaprezentował w lutym 2020 roku, kiedy już zaczynała się ogólnoświatowa panika związana z wirusem. Kolejne pokazy odbyły się w formule online, i, jak stwierdził sam projektant, było to doświadczenie o wiele uboższe niż realne, fizyczne pokazy mody.

Przyczyny nieprzedłużenia kontraktu Baptisty w Kenzo nie są znane. Marka Kenzo oświadczyła, że potrzebuje czasu na znalezienie odpowiedniego następcy na stanowisko dyrektora kreatywnego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s