Orska VIVO – projektantka biżuterii wprowadza linię wegańskich torebek

To co kupujemy ma znaczenie zarówno dla środowiska jak i przyszłych pokoleń, dlatego Anna Orska postanowiła zawrzeć pakt z naturą. Jej debiutancka kolekcja torebek VIVO została wykonana w całości z innowacyjnych, wegańskich i recyklingowanych materiałów, a motywy zaczerpnięte z natury zostały zaklęte w nieoczywiste, lecz bardzo funkcjonalne formy.

Absolutne zaangażowanie w procesy twórcze, ciekawość świata i pragnienie przekazywania umiejętności zdobywanych w najodleglejszych zakątkach świata uczyniły z niej legendę wśród rodzimych twórców biżuterii. Anna Orska cyklicznie odbywała dalekie podróże w poszukiwaniu lokalnych tradycji rzemieślniczych, by następnie wplatać je w zachwycające i unikatowe kolekcje inspirowane kulturami z całego świata. W ten sposób powstały bransolety pokryte laką, bardzo czasochłonną techniką z Wietnamu, kolczyki z ręcznie tkanej peruwiańskiej przędzy czy naszyjniki z misternymi ornamentami wykuwanymi w Nepalu.

Równie często Orska czerpie z natury. W jej kolekcjach przewijały się wielokrotnie motywy roślinne, a także owady; projektantka ogromną wagę przykłada do ich symboliki. W nowej kolekcji torebek VIVO inspiracje światem flory i fauny łączą się z przywiązaniem do rzemiosła, a zdecydowane i nieoczywiste formy nawiązują do charakterystycznej estetyki marki. Do wykonania torebek wykorzystano innowacyjne wegańskie materiały: imitacje skóry naturalnej z ananasa, wytłoczyn jabłek i winogron oraz liści alokazji, a także podszewki z poliestru powstałego z przetworzonych butelek PET. Mosiężne okucia w kolorze złota zostały wykonane ręcznie w pracowni Orskiej.

Wśród modeli znalazły się zarówno klasyczne prostokąty do noszenia na ramię, mniejszy z klapką i większy, mieszczący na przykład laptopa, jak również bardziej intrygujące geometryczne formy. Na szczególną uwagę zasługuje model „Avocado” – okrągła bryła wzbogacona o praktyczne nóżki umożliwiające postawienie jej w stabilnie na ziemi oraz mosiężne kółka pełniące funkcję dekoracyjną, mogące jednak stać się uchwytami do noszenia w ręku. „Papaya” charakteryzuje się modnym w ostatnim czasie kształtem półksiężyca, „Mung” przybiera nieregularną formę fasolki, „Drosera” z kontrastową podszewką imituje rosiczkę, a „Leaf” to trójkątna torebka z klapką o strukturze liścia alokazji, wykończona ozdobną szpilką.

Jednak prawdziwą gwiazdą kolekcji wydaje się być „Falena”, torebka-ćma o organicznym kształcie zaczerpniętym wprost z natury. Wykończona została mosiężnym uchwytem, a w komplecie dołączono również łańcuszek umożliwiający noszenie jej na kilka sposobów. Każdą z torebek Orska wyposażyła w wymienne elementy do personalizacji: odpinane rączki i paski, wymienne łańcuszki, breloki czy zawieszki w kształcie owadów. Odpinane łańcuszki i kolce mogą stać się również awangardową biżuterią, w zależności od naszych upodobań. Kolekcja powstała w mocno limitowanej ilości, a każdy egzemplarz posiada certyfikat z indywidualnym numerem.

Anna Orska to artystka, która nie tylko produkuje biżuterię; ona opowiada przy jej pomocy niesamowite historie, nie pozwalając rzemieślniczym tradycjom odejść w zapomnienie, a jednocześnie zgrabnie wplatając je w nowoczesność. Kolekcja VIVO świadczy o pełnym zrozumieniu sytuacji, w jakiej znajdujemy się dziś. Nasze decyzje mają wpływ na to, co pozostawimy po sobie w przyszłości, dlatego to na nas spoczywa odpowiedzialność wybierania mądrze.

Design: Anna Orska
Creative Director: WP ONAK
Photographer: Wittchen Jakub
Model: Oliwia Syroczyńska / GAGAMODELS
Stylist: Monika Biala
Hair: Karolina Kukuła
Make up: Pieprzykowa
DOP: @Dawid Gut

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s