Margaret Zhang najmłodszą na świecie redaktor naczelną Vogue’a

fot. Instagram @margaretzhang

Kilka dni temu świat obiegła wiadomość o nowej redaktor naczelnej chińskiej edycji Vogue’a. Tę funkcję pełnić będzie Margaret Zhang, blogerka i influencerka z ponad milionem obserwujących na Instagramie. To jednak nie jedyna szokująca informacja. Jako 27-latka, Zhang została najmłodszą na świecie osobą na tym stanowisku.

Vogue China ma niewielką historię – chińska edycja powstała zaledwie 16 lat temu i od początku aż do teraz była kierowana przez Angelikę Cheung. Przekazanie dowodzenia młodszej koleżance z branży ma spowodować jeszcze większy rozwój mody luksusowej na chińskim rynku oraz zainteresowanie świata chińską kulturą.

Urodzona w Australii Margaret Zhang w wieku 16 lat założyła bloga Shine by Three, na którym początkowo zamieszczała modowe inspiracje. Dziś to platforma o globalnych zasięgach, mieszcząca jej nowe projekty, przemyślenia i pasje. Zhang błyskawicznie stała się jedną z najchętniej fotografowanych uczestniczek światowych tygodni mody dzięki wyczuciu stylu i charakterystycznej fryzurze. W swojej pracy nie zajmowała się jednak wyłącznie blogowaniem i stylizacją sesji zdjęciowych. Zyskała też uznanie jako producentka filmów, pisarka i konsultantka, współpracowała z takimi markami i tytułami jak Chanel, Bulgari, Louis Vuitton, Harper’s Bazaar i Vogue. W 2019 roku odpowiadała za przywrócenie na rynek azjatycki magazynu The Face. W międzyczasie zdobywała liczne nagrody i zdobyła dyplomy z handlu i prawa.

Margaret Zhang mimo młodego wieku wydaje się być idealną kandydatką. Jej niebywałle bogate doświadczenie, znajomość branży od podszewki i biegłość we wdrażaniu technologii do świata mody z pewnością przyczynią się do spopularyzowania chińskiej kultury na arenie międzynarodowej. Zhang za swoje najważniejsze cele obrała skupienie się na modzie zrónoważonej, różnorodności i inkluzywności. Jednak jak sama powiedziała, „nie chodzi o to, by zrobić ekologiczne wydanie czy porozmawiać o zrównoważonej modzie. Chodzi o to by pokazać, jak wdrażamy te idee w praktyce. Podobnie jest z różnorodnością. Uważam, że każdy, kto pojawi się na okładce Vogue China powinien być osobą, którą ludzie mogą podziwiać, bez względu na branżę, w jakiej się obraca”.

Ta śmiała i szczera deklaracja pozwala mieć nadzieję, że ogromne oczekiwania wobec nowej redaktor naczelnej będą spełnione w stu procentach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s