RAD Duet „Dom Kujawski” jesień/zima 2020

Nikt nie potrafi pokazać patriotyzmu i polskości w tak wyjątkowy sposób, w jaki robią to chłopaki z RAD Duet. Włocławski fajans pokazany w wielokrotnie nagradzanej kolekcji „Wiesia” z 2019 roku zdominował zarówno ubrania, jak i całą scenografię kampanii „Domu Kujawskiego” w sposób niezwykle uroczy i bezpretensjonalny.

Główną bohaterką kampanii została babcia Macieja Jóźwickiego, ta sama Wiesia, która stała się inspiracją do kolekcji z 2019 roku. Wiesia pozuje na tle domu, którego elewację w całości pokrywa potłuczony włocławski fajans, a w tle innych fotografii pojawiają się sielskie krajobrazy: jabłkowy sad, stół zastawiony regionalnymi potrawami czy bardzo liczne na kujawach kapliczki.

Celem projektantów było ukazanie właśnie tych charakterystycznych, lokalnych elementów i uczynienie z nich atutu. Zamiast poszukiwać natchnienia w odległych zakątkach świata, Julek Rusin i Maciej Jóźwicki zachęcają do podróży do miejsca naszego dzieciństwa, by tam poszukiwać piękna.

W kolekcji przewijają się motywy zaprezentowane w „Wiesi” – koronki, folkowe kwiatowe wzory oraz niebieskie desenie rodem z ręcznie malowanego fajansu. Tym razem jednak projektanci dostosowali swoją wizję do pandemicznych potrzeb i przenieśli fantazyjne wzory na ubrania o prostej i użytkowej formie. Oprócz koszul z przeskalowanymi kołnierzykami i sukienek o koszulowym fasonie pojawiają się dresowe bluzy i spodnie, w całości pokryte grafiką inspirowaną ikonicznym włocławskim fajansem.

Jeśli patriotyzm w modzie, to właśnie taki, jaki prezentuje Duet RAD. Bezkompromisowy, szczery i pozbawiony kompleksów.

zdjęcia: Weronika Walijewska
makijaż i fryzury: Joanna Huczko
modelki: babcia Wiesia, mama Gosia, sąsiadka Jowita; Masia, Gabi / GAGAMODELS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s