Blisko „Shape Studies” jesień/zima 2020

Nie po raz pierwszy moda idzie w parze ze sztuką. Geometryczne kompozycje artystów – Australijki Bobby Clark i Holendra Louisa Reitha – zainspirowały projektantki marki Blisko do przyjrzenia się kształtom towarzyszącym nam na co dzień. W rezultacie powstały klasyczne sylwetki powielające krzywizny i ostrości rodem z prac artystów.

Louis Reith lubi tworzyć w drewnie; Bobby Clark woli klasyczny druk. Łączy ich zamiłowanie do geometrii, zabawy symetrią i równowagą. Powielające się okręgi, multiplikowane, przeskalowane, poprzecinane w różnych miejscach i poustawiane jeden na drugim, tworzą interesujące kompozycje w duchu minimalizmu. Zupełnie jak ubrania Blisko – klasyczne kroje bazujące na harmonii, symetrii i prostocie.

Projektantki wzięły na warsztat figury geometryczne – kolekcja „Shape Studies” to jak same określiły, czułe studium klasycznych sylwetek. Eleganckie garnitury (teraz także z dwurzędowymi marynarkami), spodnie z rozszerzaną niczym trapez nogawką, koszule o ostro zakończonych kołnierzykach i sukienki z lekko bufiastym rękawem oprócz prostoty mają w sobie lekkie zabarwienie stylem retro. Możemy bawić się poszczególnymi elementami tworząc stylizacje w nurcie lat 70. lub na wskroś minimalistyczne.

Kolekcja została odszyta z materiałów opatrzonych stosownymi certyfikatami, między innymi ekologicznego i przyjaznego skórze tencelu czy organicznej bawełny z certyfikatem GOTS. Pojawia się też EcoVero – przyjazna środowisku wiskoza wyprodukowana w tak zwanym obiegu zamkniętym. Ponieważ Blisko to nie tylko świadome zakupy, lecz także dbałość o środowisko naturalne na każdym etapie produkcji.

Zdjęcia: Beata Sikora
Modelka: Klaudia Lula // gagamodels
MUA: Sandra ss_makeup
Ekipa techniczna: Piotr Gierzyński i Łukasz Brydziński
Wsparcie aranżacyjne: Klamoty i Dziewczyny z lamusa
Studio: September Studio

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s