Kenzo Takada nie żyje

fot. nytimes/Getty Images

Zaledwie kilka dni przed końcem francuskiego tygodnia mody i kilka dni po prezentacji najnowszej kolekcji Kenzo, świat obiegła wiadomość o śmierci założyciela marki. Japoński projektant Kenzo Takada zmarł 4 października z powodu komplikacji spowodowanych zakażeniem koronawirusem. Miał 81 lat.

Kenzo Takada był pionierem wśród japońskich projektantów robiących karierę w Europie. Osiedlił się w Paryżu już w połowie lat 60., by następnie budować markę pod własnym nazwiskiem. Dom mody Kenzo oferujący również perfumy i akcesoria, został wykupiony przez koncern LVMH w 1993 roku, sam Takada wycofał się z projektowania dopiero w 1999. Nigdy jednak nie przestał celebrować mody i sztuki życia. Ostatnim jego projektem była marka K3 specjalizująca się w luksusowych meblach i akcesoriach wystroju wnętrz.

Obecnie funkcję dyrektora kreatywnego w domu mody Kenzo pełni Portugalczyk Felipe Oliveira Baptista. Poprzednio jego miejsce zajmowali Gilles Rosier, Antonio Marras oraz Huberto Leon wraz z Carol Lim.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s