Vogue Hope – wrześniowe wydanie globalne

Hope logo

Wrześniowy numer Vogue, zwany „September Issue” zawsze był najważniejszym wydaniem w całym roku. Tym razem wrześniowe wydanie jest jeszcze bardziej wyjątkowe za sprawą globalnej inicjatywy wydawnictwa Conde Nast. 26 edycji biblii mody z całego świata jednoczy się wokół tematu nadziei, czego rezultatem jest specjalne wrześniowe wydanie „Vogue Hope”.

Międzynarodowe zjednoczenie ma w założeniu wyrazić solidarność i wsparcie w obliczu zmian zachodzących w obecnym roku, pełnym niespodziewanych i przykrych wydarzeń. Wybuch pandemii, zachwianie światowej gospodarki, protesty przeciwko rasizmowi i brutalności policji i dziejąca się na naszych oczach katastrofa klimatyczna to tylko niektóre z problemów, którym musimy stawić czoła. Specjalne wydanie ma zwrócić szczególną uwagę na te palące problemy, ale też przynieść nadzieję i zjednoczyć czytelników na całym świecie.

Redaktorzy naczelni wszystkich wydań współpracowali razem, tworząc wielkie międzynarodowe portfolio pełne zdjęć, obrazów, felietonów i prawdziwych historii artystów, młodych wschodzących projektantów i aktywistów. Wybrane przez redaktorów naczelnych treści znajdą się w 26 wydaniach na świecie, w 19 językach.

To pierwszy taki numer w historii, lecz wcześniej Vogue także angażował się w światowe problemy. Przoduje w tym zwłaszcza Vogue Italia. Po wybuchu pandemii włoska edycja wypuściła numer z białą okładką, symbolizującą biel fartuchów pracowników medycznych walczących na pierwszej linii frontu z epidemią wirusa. W styczniu również włoskie wydanie postawiło na publikację bez sesji zdjęciowych, by zminimalizować ślad węglowy. Zamiast tego czytelnicy mogli podziwiać rysunki stworzone przez wybranych artystów.

Polskie wydanie Vogue „Hope” trafi do sprzedaży 6 września.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s