Blisko „Platona” wiosna/lato 2020

3.Platona — kopia

Organiczne materiały, rzemieślnicza produkcja w lokalnej pomorskiej szwalni, jakość i komfort – to definicja blisko. W najnowszej odsłonie to także potrzeba i tęsknota poczucia jedności z naturą.

Blisko kontynuuje koncept marki zrównoważonej, skupiając się na materiałach ze sprawdzonych źródeł oraz lokalnej produkcji. W kolekcji „Platona” znalazły się modele wykonane z organicznej bawełny opatrzonej certyfikatem GOTS 5.0 oraz certyfikowanego Tencelu, niezwykle miękkiego i przyjemnego w noszeniu. Ograniczona ilość nowych projektów zostaje zrekompensowana dopracowanym krojem i wysoką jakością wykonania. Bo coraz częściej mniej znaczy po prostu lepiej.

W nowej kolekcji marka po raz pierwszy stworzyła garnitur. Spodnie o swobodnym kroju oraz marynarka wykonana z ultramiękkiego tencelu i wykończona podszewką z organicznej bawełny to ubiór na miarę naszych czasów – współczesna zbroja, w której kobieta ma poczucie siły, lecz nic jej nie ogranicza. Wygodne koszule formą przypominają piżamę, a sukienki, pozornie bardzo proste, dzięki subtelnym detalom takim jak kształt dekoltu czy wykończenie rękawów, zyskują charakterystycznego retro sznytu.

Kolory oparte na wpadającej w szarość złamanej bieli, rozbielonej pistacji i szałwiowej zieleni przywodzą na myśl jedność z naturą. Efekt sennych marzeń potęgują efekty wykorzystane podczas realizacji zdjęć – nakładające się na siebie obrazy z projektora stały się symbolem tęsknoty za światem, naturą, spotkaniami i bliskością.

Platona 3.Shirt1 — kopia1.Platona — kopiaPlatona 1.Suit — kopia2.Platona — kopiaPlatona 2.Suit — kopiaPlatona 4.Dress1 — kopia4.Platona — kopia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s