Vicher „Wild at Heart” wiosna/lato 2020

vicher-ss20-kampania-fot-lukasz-pukowiec6_1600

Wiosenno-letnia odsłona marki Vicher jest jak zawsze pełna nasyconych, tropikalnych kolorów i autorskich deseni. Romantyczna i jednocześnie zadziorna, niepozbawiona jednak szczypty najnowszych trendów.

Tytułowa dzikość serca ma swoje odzwierciedlenie w pozornie dziewczęcych zwiewnych sukienkach typu tent dress, które ujmują zamaszystością i brawurowymi połączeniami kolorów. Niepokornego charakteru nadają im także autorskie wzory – etniczne i te przedstawiające wariację na temat zebry.

Oprócz fantastycznych sukienek pojawiają się też elementy osadzone nieco bardziej w trendach. Sprany błękitny denim z poszarpanymi brzegami, w postaci asymetrycznej spódnicy, kombinezonu i spodni z wysokim stanem, przywodzi na myśl styl nowoczesnej kowbojki. Amarantowa marynarka w komplecie z bermudami to wariacja na temat klasycznego garnituru. Uwagę przykuwa też fantazyjna, architektoniczna forma rękawów oraz zawsze obecne w kolekcjach marki plisy, nadające całości retro sznytu.

Autorem kampanii zrealizowanej na słynnej plaży Venice Beach w Los Angeles jest po raz kolejny Łukasz Pukowiec. Fotograf doskonale wkomponował dwoisty charakter marki – z jednej strony eteryczny i dziewczęcy, z drugiej zadziorny i buntowniczy – w krajobraz, w którym mieszają się żywioły: woda, wiatr i słońce.

Podczas gdy marki walczą o przetrwanie i zmuszone są do podejmowania trudnych decyzji biznesowych, nierzadko wiążących się z drastycznymi cięciami, Inez i Katarzyna z Vicher postanowiły mimo wszystko się nie poddawać. Zaangażowały swój zespół do charytatywnego szycia kombinezonów ochronnych dla pracowników szpitali i zachęcały do tego samego innych projektantów.

Kolekcja Wild at Heart, choć z powodu kryzysu pojawiła się z lekkim opóźnieniem, jest owocem miłości do mody i rzemiosła. Siostry Vicher zamiast wybierać drogę na skróty, ratują zanikające już w modzie zawody i nadal stosują techniki, dziś obecne niemal wyłącznie w domach tworzących Haute Couture. Ich projekty, począwszy od wyboru najlepszych materiałów, przez staranne wykonanie aż po najdrobniejszy detal, są w każdym aspekcie wyjątkowe. 

vicher-ss20-kampania-fot-lukasz-pukowiec29_1600vicher-ss20-kampania-fot-lukasz-pukowiec4_1600vicher-ss20-kampania-fot-lukasz-pukowiec7_1600vicher-ss20-kampania-fot-lukasz-pukowiec8_1600vicher-ss20-kampania-fot-lukasz-pukowiec10_1600vicher-ss20-kampania-fot-lukasz-pukowiec11_1600vicher-ss20-kampania-fot-lukasz-pukowiec14_1600vicher-ss20-kampania-fot-lukasz-pukowiec18_1600vicher-ss20-kampania-fot-lukasz-pukowiec19_1600vicher-ss20-kampania-fot-lukasz-pukowiec20_1600vicher-ss20-kampania-fot-lukasz-pukowiec17_1600vicher-ss20-kampania-fot-lukasz-pukowiec22_1600vicher-ss20-kampania-fot-lukasz-pukowiec24_1600vicher-ss20-kampania-fot-lukasz-pukowiec27_1600

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s