Tydzień mody Haute Couture odwołany

VALENTINO-HAUTE-COUTURE-FINALE-SS19-
Valentino wiosna/lato 2019 Haute Couture

Z powodu zataczającej coraz szersze kręgi pandemii Covid-19 odwołany został zaplanowany na lipiec paryski Tydzień Mody Haute Couture. To nie jedyne wydarzenie, które musiało zostać anulowane. Nie odbędzie się także między innymi tydzień mody męskiej.

Zarząd francuskiej Fédération de la Haute Couture et de la Mode oświadczył o konieczności odwołania czerwcowego tygodnia mody męskiej oraz tygodnia mody Haute Couture, który miał odbyć się na początku lipca. Włoska Camera Nazionale della Moda również podjęłą decyzję dotyczącą rezygnacji z tygodnia mody męskiej, który prawdopodobnie zostanie przełożony na wrzesień i odbędzie się równolegle z pokazami damskich kolekcji. Amerykańskie CFDA zalecił projektantom, by anulowali pokazy Resort w maju i przełożyli męskie pokazy na inny termin.

Nie ulega wątpliwości, że pandemia koronawirusa poważnie zagroziła modowej branży. Organizacje zrzeszające projektantów gorączkowo obmyślają nowe sposoby prezentacji kolekcji. Planowane są wirtualne showroomy dla kupców oraz cyfrowe pokazy transmitowane na żywo w internecie. Z tej możliwości mają skorzystać również tydzień mody męskiej w Londynie oraz największe targi mody męskiej, Pitti Uomo.

Przełożonych lub odwołanych zostało wiele imprez powiązanych z branżą. Nie odbędzie się między innymi majowa MET Gala, rozdanie nagród CFDA zaplanowane na początek czerwca czy Festiwal Filmowy w Cannes, który miał się odbyć w drugiej połowie maja.

Rok 2020 będzie z pewnością ciężkim rokiem dla projektantów i marek. Przewidywane jest drastyczne zmniejszenie zamówień na kolekcje jesienno-zimowe, a organizacja prezentacji dla kupców oraz przekonanie ich do zakupu wymagać będzie zupełnie nowych rozwiązań.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s