Anna Ławska „Vintage Line Pleats” wiosna/lato 2020

awska-1

Anna Ławska przyzwyczaiła swoje klientki do minimalistycznej biżuterii i oszczędnych form. Pomimo czerpania z dawniejszych wzorów i stosowania tradycyjnych rzemieślniczych technik, jej projekty są nadzwyczaj nowoczesne i uniwersalne. Najnowsza kolekcja zaskakuje stylistyką retro i mocniejszymi niż zazwyczaj kształtami.

Punktem wyjścia do stworzenia Vintage Line Pleats stały się zapomniane formy biżuterii sprzed kilkudziesięciu lat. Masywne pierścionki i wiszące kolczyki z tłoczeniem imitującym misterne plisy przywodzą na myśl pełną elegancji i wyrafinowania estetykę retro. Łańcuszki z dużymi ogniwami są bardzo delikatne dzięki zastosowaniu cieniutkich elementów. W kolekcji wykorzystano je do stworzenia nie tylko klasycznych bransoletek i naszyjników, ale także bransoletki na nogę.

Anna Ławska lubi wykorzystywać kamienie półszlachetne. Tym razem sięgnęła po czarny, ręcznie szlifowany onyks, który następnie osadziła w delikatnych wiszących kolczykach. Wszystkie elementy powstały dzięki ręcznej pracy i tradycyjnym technikom złotniczym.

Kolekcja Vintage Line Pleats jak żadna dotychczas pozwala nam na podróż w czasie i nawiązuje do nieobecnych już dzisiaj wzorów, jednocześnie pozostając współczesną i zdolną przetrwać sezonowe trendy. Projektantka zachęca do obdarowywania się szlachetną biżuterią i przekazywania jej z pokolenia na pokolenie. Jej autorskie wzory z pewnością będą cieszyć przez wiele lat.

lawska-2_1600lawska-9_1600lawska-3_1600lawska-5_1600lawska-6_1600lawska-8_1600lawska-10_1600lawska-11_1600lawska-16_1600

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s