Jak polskie marki walczą z epidemią koronawirusa?

Recman (1)
fot. materiały prasowe Recman

Pomimo coraz bardziej dramatycznych doniesień z Włoch czy Wielkiej Brytanii, sytuacja w naszym kraju wydaje się być stabilna, oczywiście poza kilkoma nieodpowiedzialnymi incydentami. Nasze społeczeństwo wydaje się traktować problem epidemii bardzo poważnie i w większości osoby, które nie muszą chodzić do pracy, trzymają się zaleceń o pozostawaniu w domu. Widać również ogromne wsparcie dla szpitali i placówek medycznych w postaci rozmaitych akcji pomocowych, organizowanych przez influencerów, firmy, restauracje i marki odzieżowe. 

Recman to rodzinna firma z siedzibą w Suwałkach, zajmująca się szyciem odzieży męskiej od 1986 roku. Prezes zarządu i założyciel firmy, Roman Tulwin, zdecydował o uruchomieniu produkcji maseczek ochronnych w swojej szwalni, a następnie przekazaniu ich Szpitalowi Wojewódzkiemu im. dr Ludwika Rydygiera w Suwałkach. Roman Tulwin dodaje:

W pierwszym tygodniu będziemy w stanie uszyć kilkadziesiąt tysięcy maseczek wielokrotnego użytku. […] Jeżeli sytuacja będzie wymagała realizacji dalszych zamówień, to jesteśmy gotowi, aby zwiększyć moce produkcyjne w kolejnych dniach. Pracujemy jednocześnie nad rozpoczęciem produkcji kombinezonów ochronnych. 

Jednocześnie robiąc zakupy w sklepie internetowym, przyczynimy się do przekazania aż 30% obrotu z nowej kolekcji oraz 20% ze starszych kolekcji na akcję Siępomaga.pl/Koronawirus, a do każdego zamówienia powyżej 200zł otrzymamy maseczkę ochronną w prezencie.

Do końca marca 10% przychodu z naszych zakupów w sklepie online Ani Kuczyńskiej zostanie przekazane na rzecz Centralnego Szpitala MSWiA w Warszawie. Sklep CCC zaoferował się do przekazania 10zł z każdej sprzedanej pary butów Lasocki na wsparcie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

Pisaliśmy też ostatnio o akcji 4Fpomaga. Marka stworzyła linię koszulek, z której całkowity zysk zostanie przekazany na walkę z koronawirusem. Ponadto 20% obrotu ze sprzedaży pozostałych produktów wesprze ochronę zdrowia w tym trudnym okresie.

Oprócz wielkich i szeroko rozpoznawalnych marek także małe lokalne firmy włączyły się w różne akcje pomocowe. Właścicielka marki Baga Accessories dzięki współpracy z producentami z różnych zakątków świata udostępniła możliwość zamówienia profesjonalnych środków ochrony osobistej, takich jak maski, kombinezony, a nawet termometry i testy krwi. Wszystkie produkty (dostępne na zamówienie hurtowe) posiadać będą wszelkie niezbędne certyfikaty dopuszczające do stosowania ich w szpitalach i placówkach medycznych. Niedługo będziemy też mogli wspomóc wybraną przez Bagę placówkę medyczną, dzięki 10% zysku ze zrobionych przez nas zakupów. ,

My również apelujemy: jeśli posiadasz firmę odzieżową, dowiedz się o możliwości wsparcia Twoich okolicznych szpitali. Jeśli prowadzisz kawiarnię lub restaurację, postaraj się umożliwić służbom posiłek lub ciepły napój. Jeśli jesteś influencerem o dużych zasięgach, zorganizuj zbiórkę lub wesprzyj te już istniejące. Wykorzystaj popularność w dobrym celu.

Jeśli natomiast jesteś uziemiony/a w domu, zrób wszystko co w Twojej mocy, by uchronić polskie biznesy przed bankructwem. Zamawiaj jedzenie na wynos z ulubionej knajpki, zrób zakupy online w polskim butiku, a jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, udostępnij zdjęcie z hasztagiem #wspierampolskiemarki.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s