Zamiast perfum LVMH wyprodukuje 12 ton żelu do dezynfekcji

LVMH-Chairman-and-Chief-Executive-Bernard-Arnault-Main
Bernard Arnault, szef LVMH

Niedawno pisaliśmy o tym, jak branża mody zareagowała na pandemię wirusa COVID-19. Kwoty darowizn przekazywanych szpitalom robią wrażenie. Do pomocy w walce z koronawirusem przyłączył się niedawno koncern LMVH należący do Bernarda Arnaulta. Najbogatszy człowiek w Europie postanowił przekształcić trzy zakłady produkujące luksusowe perfumy w fabryki żelu do dezynfekcji.

Produkcja już trwa. Łącznie w fabrykach ma powstać aż 12 ton środka do dezynfekcji. Co jednak najbardziej w tej sprawie zaskakuje to fakt, że żel zostanie przekazany bezpłatnie francuskim szpitalom.

Na szczęście francuski rekin biznesu ponad pomnażanie majątku i stwarzanie kolejnej luksusowej marki dla najbogatszych postawił prewencję i bezpieczeństwo obywateli. Do koncernu LVMH należą takie marki, jak Louis Vuitton, Givenchy, Fendi, Bulgari, Tiffany& Co., nie wspominając o dziesiątkach marek najlepszych alkoholi i firm kosmetycznych.

O ile małe firmy będą miały w najbliższym czasie poważne kłopoty finansowe, o tyle ogromne marki i koncerny mogą pozwolić sobie na ignorowanie strat. Takie działania pomogą im też utrzymać, a nawet wzmocnić swoją pozycję na rynku.

W Polsce do pomocy zgłosiła się między innymi marka 4F. Powstała specjalna linia koszulek 4Fpomaga, a całkowity zysk z ich sprzedaży zostanie przekazany na zakup niezbędnych środków ochronnych dla pracowników medycznych i szpitali.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s