Duet RAD „Wiesia” wiosna/lato 2020

rad-wiesia-1_1600

Najczęściej komentowana i prawdopodobnie też najczęściej nagradzana kolekcja 2019 roku doczekała się promującej jej kampanii. Koronki ze starych firan, wiklinowe kosze, włocławski fajans i krakowskie szopki bożonarodzeniowe to nic innego, jak „WiesiaDuetu RAD.

Projektanci stojący za marką Duet RAD zaskoczyli wszystkich zgarniając szereg nagród i wyróżnień za kolekcję „Wiesia”, opowiadającą o polskim folklorze, lokalnych zwyczajach i wierzeniach. Bez skrępowania odwoływali się do elementów naszej kultury uważanych za przaśne i kiczowate, tworząc niepowtarzalne ubrania: koszule ze starych firan, kapelusze wyglądające jak wiklinowe kosze, płaszcze ze starych kilimów i garnitury z ręcznie malowanymi wzorami jakby przeniesionymi z włocławskiego fajansu.

Myśleliśmy, że lepiej już być nie może. Jednak kampania promująca kolekcję okazała się jeszcze większym hitem. Dziewczyny stojące w grządce ziemniaków, przy stogu siana i na łące, dzierżące w dłoni widły, motyki lub bańki na mleko to obraz polskiej wsi pokazany w humorystyczny sposób. Dzięki wysokiej wrażliwości i dojrzałości artystycznej, całość daleka jest od drwiny czy satyry – projektanci pozbawieni są kompleksów na punkcie swojego pochodzenia i inspiracji, z których czerpią.

Wspaniałe wazony, półmiski, kubki i talerzyki z niebieskimi malunkami zebrane w jednym miejscu fantastycznie komponowały się z wzorami namalowanymi na ubraniach z białej ekoskóry. Patchworkowe sukienki i płaszcze przedstawione obok choinki i sanek nawiązują do tradycyjnych krakowskich szopek bożonarodzeniowych, które w kolekcji zostały przedstawione w formie kapeluszy. Modelka ubrana w kilimowy płaszcz trzyma na rękach kurę, a postać ubrana w białą koronkę od stóp do głów wydaje się być ucieleśnieniem nocnej zmory, obecnej w dawnych wierzeniach ludowych.

Okładkę kampanii stanowi świetnie zaprojektowany plakat autorstwa Aleksandra Walijewskiego. Zdjęcia wykonała Weronika Walijewska.

rad-wiesia-2_1600rad-wiesia-3_1600rad-wiesia-4_1600rad-wiesia-5_1600rad-wiesia-6_1600rad-wiesia-8_1600rad-wiesia-9_1600rad-wiesia-10_1600rad-wiesia-11_1600rad-wiesia-12_1600rad-wiesia-13_1600rad-wiesia-7_1600

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s