Butiki Dior i Chanel w przyszłym roku w Polsce?

Barcelona-boutique-0021HD-770x605.jpg
Butik Chanel w Barcelonie, fot. https://www.europeanlifemagazine.com/

Otwarcie butiku Hermes w nowo odremontowanym Hotelu Europejskim w Warszawie okazało się ogromnym sukcesem. Okazuje się, że Polska staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla marek luksusowych. Według nieoficjalnych źródeł, w 2020 roku wejście na polski rynek planują inne francuskie marki – Chanel i Dior. 

Według Rzeczpospolitej, francuskie domy mody Dior (należąca do koncernu LVMH) oraz Chanel (zarządzana przez rodzinę Wertheimer) planują ekspansję na polskim rynku, a nowe butiki miałyby mieścić się hotelu Raffles Europejski, czyli tam, gdzie mieści się nowo otwarty salon Hermes. Właściciele nieruchomości nie potwierdzają tych doniesień ze względu na klauzulę poufności, jednak z nieoficjalnych informacji wynika, że marki mają otworzyć swoje butiki już w 2020 roku.

Co prawda w ostatnich latach wiele było ekscytacji odnośnie obecności tych marek w Polsce, jednak obecne w naszym kraju butiki Chanel i Dior oferują jedynie asortyment z segmentu beauty. Najświeższe informacje dają nadzieję, że na zakupy ubrań z najnowszych kolekcji zamożne klientki nie będą musiały wyjeżdżać za granicę.

Według danych statystycznych GUS, Polacy zarabiają średnio o 5% więcej niż w ubiegłym roku i są skłonni wydawać więcej na dobra luksusowe. Czy to oznacza, że jesteśmy gotowi na modę z najwyższej półki? Wszystko na to wskazuje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s