„About Time: Fashion and Duration” – wystawa MET 2020

 

met-gala-2020-theme-about-time-fashion-duration-explained.jpg
Lady Gaga podczas MET Gali 2019

Moda nie ma ani początku, ani końca – tak o przyszłorocznej wystawie w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku mówi jej kurator, Andrew Bolton. Tematem przewodnim najważniejszego wydarzenia modowego, zaplanowanego na 4 maja 2020 roku, będzie moda i trwanie w kontekście czasu.

Motyw czasu zbiegnie się także z okrągłą rocznicą – w przyszłym roku Metropolitan Museum of Art obchodzić będzie 150-lecie istnienia. MET Gala będzie więc nie tylko okazją do zaprezentowania imponujących kreacji nawiązujących do tematu wystawy, ale też do świętowania jubileuszu instytucji.

Główną inspiracją motywu przewodniego jest film „Orlando” w reżyserii Sally Porter z 1992, który jest ekranizacją powieści Virginii Woolf. Pisarka spełni kluczową rolę podczas wydarzenia – cytaty z jej książek posłużą jako narracja i przewodnik po wystawie.

Sama ekspozycja będzie składać się z około 200 eksponatów, zaprojektowanych przez takie nazwiska, jak Dior, Rei Kawakubo czy Alexander McQueen, podzielonych na dwie części: czarną, prezentującą chronologiczny bieg mody, i białą, mającą za zadanie zmienić nasze postrzeganie czasu.

Organizatorka wydarzenia, Anna Wintour, jak zawsze osobiście zadba o starannie wyselekcjonowaną listę zaproszonych gości, którzy zaprezentują się w spektakularnych kreacjach. Gospodarzami imprezy będą Meryl Steep (odtwórczyni głównej roli w „Orlando”), Emma Stone, Anna Wintour, Nicolas Ghesquière (główny sponsor przyszłorocznej MET Gali) i  Lin-Manuel Miranda.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s