W & Other Stories kupimy ubrania z drugiej ręki

0.jpg

Proekologiczne zmiany w branży odzieżowej są coraz bardziej widoczne. Szwedzkie przedsiębiorstwo H&M w jednym ze swoich sklepów zamierza wprowadzić do sprzedaży ubrania z drugiej ręki. Chodzi o markę & Other Stories, stworzoną przez koncern H&M w 2013 roku. Według oficjalnych prognoz, wartość rynku odzieży używanej ma wzrosnąć dwukrotnie do 2023 roku – z 24 do ponad 50 miliardów dolarów. Szwedzki gigant wybrał więc idealny moment na połączenie biznesu i odpowiedzialnej mody. 

Choć marka H&M ma na sumieniu swoje grzeszki, od lat usiłuje walczyć z bałaganem, jaki powoduje fast fashion. Wprowadzenie droższych linii odzieży wyprodukowanej z innowacyjnych, ekologicznych materiałów czy możliwość przyniesienia własnych starych ubrań, które zostaną zrecyklingowane to tylko niektóre przykłady zwrócenia się ku walce z problemem nadprodukcji i zanieczyszczenia środowiska. Tym razem H&M łączy siły z platformą Sellpy, specjalizującą się w sprzedaży ubrań vintage. Chcąc kupić używane ubrania w sklepie & Other Stories, będziemy automatycznie przekierowani na stronę Sellpy. Na tę współpracę H&M przeznaczyło aż 2 miliony Euro.

Rynek odzieży z drugiej ręki staje się coraz bardziej atrakcyjny dla marek premium i tych ze średniej półki cenowej. Oprócz zwykłych second handów i vintage shopów powstaje coraz więcej sklepów oferujących używaną odzież luksusowych marek z drugiej ręki (na przykład Vestiaire Collective), od kilku lat z powodzeniem funkcjonują także wypożyczalnie markowych ubrań i dodatków. W Szwecji powstała nawet galeria handlowa, oferująca wyłącznie rzeczy używane!

Kupowanie odzieży z drugiej ręki już dawno przestało kojarzyć się z wstydem i biedą. Obecnie coraz więcej konsumentów docenia zalety kupowania używanych rzeczy: wiąże się z tym nie tylko niższa cena i oryginalność, ale też mniejszy wpływ na zanieczyszczenie środowiska. Nadchodzą ogromne zmiany!

2 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s