Paul Andrew dyrektorem kreatwnym Salvatore Ferragamo

faar-paul-andrew-shoe-designer-760x1012.jpg

Paul Andrew, projektant wcześniej pełniący funkcję dyrektora kreatywnego damskiej linii Salvatore Ferragamo, został niedawno awansowany na dyrektora kreatywnego całej marki. Na nowym stanowisku będzie odpowiedzialny za wszystkie działania projektowe w obrębie firmy.

Paul Andrew w po raz pierwszy zetknął się z włoską marką 2016, gdzie rozpoczął pracę w dziale damskiego obuwia. Wcześniej szlifował umiejętności projektowania butów i akcesoriów między innymi u Calvina Kleina i Donny Karan. Równolegle w 2012 roku założył markę obuwniczą firmując ją własnym nazwiskiem, a dwa lata później jako pierwszy w historii projektant obuwia otrzymał prestiżową nagrodę CFDA/Vogue Fashion Fund Award.

Rok po rozpoczęciu pracy dla Ferragamo został mianowany dyrektorem kreatywnym damskiej linii odzieży. Było to jego pierwsze zetknięcie się z ready-t-wear – choć studiował projektowanie mody i od dziecka marzył o projektowaniu ubrań, do 2016 roku nie miał szansy na wykazanie się na tym polu. Tak szybki awans w strukturach Ferragamo świadczy o wyjątkowym zaufaniu, jakim darzy projentakta dyrektor generalna luksusowej włoskiej marki, Micaela Le Divelec Lemmi:

Paul jest naturalnym twórczym przywódcą domu Salvatore Ferragamo, kiedy wkraczamy w nową fazę ewolucji i wzrostu. Jestem przekonana, że w jego wizji skutecznie łączymy uzupełniające się siły naszego dziedzictwa, nasze niezłomne zaangażowanie w innowację i włoskie rzemiosło, a także naszą nieustające poświęcenie dla naszych klientów.

Z oświadczenia marki dowiadujemy się także, że dyrektor kreatywny działu męskiego, Guillarme Meilland zachowa swoją obecną funkcję, biorąc na siebie dodatkową odpowiedzialność dyrektora studia pod kierownictwema Paula.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s