Paul Andrew dyrektorem kreatwnym Salvatore Ferragamo

faar-paul-andrew-shoe-designer-760x1012.jpg

Paul Andrew, projektant wcześniej pełniący funkcję dyrektora kreatywnego damskiej linii Salvatore Ferragamo, został niedawno awansowany na dyrektora kreatywnego całej marki. Na nowym stanowisku będzie odpowiedzialny za wszystkie działania projektowe w obrębie firmy.

Paul Andrew w po raz pierwszy zetknął się z włoską marką 2016, gdzie rozpoczął pracę w dziale damskiego obuwia. Wcześniej szlifował umiejętności projektowania butów i akcesoriów między innymi u Calvina Kleina i Donny Karan. Równolegle w 2012 roku założył markę obuwniczą firmując ją własnym nazwiskiem, a dwa lata później jako pierwszy w historii projektant obuwia otrzymał prestiżową nagrodę CFDA/Vogue Fashion Fund Award.

Rok po rozpoczęciu pracy dla Ferragamo został mianowany dyrektorem kreatywnym damskiej linii odzieży. Było to jego pierwsze zetknięcie się z ready-to-wear – choć studiował projektowanie mody i od dziecka marzył o projektowaniu ubrań, do 2016 roku nie miał szansy na wykazanie się na tym polu. Tak szybki awans w strukturach Ferragamo świadczy o wyjątkowym zaufaniu, jakim darzy projektanta dyrektor generalna luksusowej włoskiej marki, Micaela Le Divelec Lemmi:

Paul jest naturalnym twórczym przywódcą domu Salvatore Ferragamo, kiedy wkraczamy w nową fazę ewolucji i wzrostu. Jestem przekonana, że w jego wizji skutecznie łączymy uzupełniające się siły naszego dziedzictwa, nasze niezłomne zaangażowanie w innowację i włoskie rzemiosło, a także naszą nieustające poświęcenie dla naszych klientów.

Z oświadczenia marki dowiadujemy się także, że dyrektor kreatywny działu męskiego, Guillarme Meilland zachowa swoją obecną funkcję, biorąc na siebie dodatkową odpowiedzialność dyrektora studia pod kierownictwem Paula.

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s