Piotr Popiołek „The Softest Hard” jesień/zima 2018 KTW Fashion Week

1_KTW-091118_3-PiotrPopiolek_highres_fotFilipOkopny-FashionImages
fot. Filip Okopny/Fashion Images

„The Softest Hard” to, jak można wnioskować po tytule, kolekcja pełna sprzeczności. Popiołek sięga w niej po klasyczne męskie elementy garderoby i interpetuje je po swojemu. Dobrze znane formy zyskują nowe, zaskakujące oblicze.

Marynarki zostają drastycznie skrócone, koszule maksymalnie wydłużone. Projektant bawi się konstrukcją i odkrywaniem męskiego ciała, wypuszczając modeli w krótkich szortach, obnażających męską ‚bieliznę’ – na przykład mocowane na łydkach spodwiązki do skarpetek. Ten zapomniany już lub starannie ukrywany gadżet, będący niegdyś nieodzownym elementem każdego dżentelmena, w tym wydaniu nabiera już nieco fetyszystycznego charakteru. Popiołek sięga po skórzane uprzęże, przezroczyste tkaniny i metalowe kółka, będące ozdobami długich płaszczy lub elementami konstrukcji ubrań.

Wrażenie to potęguje paleta barw okrojona do czerni, bieli i grafitu. Kliniczna biel koszul, połyskująca czernią skóra i metaliczne szarości stwarzają mroczną atmosferę ocierającą się o gotyk. Popiołek wprowadza jednak elementy street wearu: w kolekcji pojawiają się puchowe kurtki, bomberki i luźne spodnie. Projektant lubi eksperymentować z różnymi materiałami i fakturami – z powodzeniem zestawia mat z błyskiem, plecionkę łączy z garniturowymi prążkami, wykorzystuje craftpap, czyli papier nadający się do szycia, odporny na działanie wody.

Choć podobne projekty tworzyli już wiele lat temu projektanci z Belgii, to u nas są one przyjmowane z drwiącymi uśmieszkami lub uznawane za zbyt kontrowersyjne. Dotychczas pokazywanie ciała, noszenie bielizny na wierzchu czy odważne wycięcia zarezerwowane były wyłącznie dla mody damskiej. Jednak czasy się zmieniają, a wraz z nimi zmienia się moda męska. Być może Piotr Popiołek będzie tym, który przetrze szlaki innym twórcom?

2_KTW-091118_3-PiotrPopiolek_highres_fotFilipOkopny-FashionImages.JPG3_KTW-091118_3-PiotrPopiolek_highres_fotFilipOkopny-FashionImages4_KTW-091118_3-PiotrPopiolek_highres_fotFilipOkopny-FashionImages5_KTW-091118_3-PiotrPopiolek_highres_fotFilipOkopny-FashionImages7_KTW-091118_3-PiotrPopiolek_highres_fotFilipOkopny-FashionImages.JPG6_KTW-091118_3-PiotrPopiolek_highres_fotFilipOkopny-FashionImages8_KTW-091118_3-PiotrPopiolek_highres_fotFilipOkopny-FashionImages9_KTW-091118_3-PiotrPopiolek_highres_fotFilipOkopny-FashionImages11_KTW-091118_3-PiotrPopiolek_highres_fotFilipOkopny-FashionImages12_KTW-091118_3-PiotrPopiolek_highres_fotFilipOkopny-FashionImages

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s