Paulabaar „Suburban Queen”

ptGy1

Polski rynek akcesoriów powiększa się sukcesywnie o kolejne nowe marki i nazwiska. Torebki Chylak to już klasyka, Alexandra K popularyzuje wegańskie alternatywy dla naturalnych skór, a to wszystko w jakości nieustępującej zagranicznym markom luksusowym. Do tego grona dołączyła niedawno Paulina Bierzgalska-Sikorska ze swoją marką Paulabaar.

Pikantna sesja zdjęciowa przedstawia świeżo wyzwoloną gospodynię domową, jakby w drodze z warzywniaka – jeszcze w klapkach i z siatką kapusty, ale z papierosem, ostrym makijażem i zawadiackim spojrzeniem. Moje skojarzenia nie są chybione – inspiracją do stworzenia kolekcji była polska wieś i przedmieścia oraz wyobrażenie kobiety tam mieszkającej. Jest to dość niespotykane i dla niektórych kontrowersyjne podejście, jednak projektantka wie, gdzie postawić granicę między pastiszem a parodią.

Sama kolekcja składa się z trzech modeli toreb: dużej shopperki, małej saszetki i ręcznie plecionej siatki. Modułowe torebki, inspirowane techniką kolażu, mają nowoczesne formy: wykonane są z trzech różnych rodzajów skór, co jeszcze bardziej podkreślają kontrastowe barwy. Wszystkie modele są nie tylko piękne, ale przede wszystkim funkcjonalne: duża shopperka potrafi zmienić się w wygodny plecak, a mała torebka może być noszona na biodrach jak nerka. Wszystko dzięki przemyślanemu systemowi zapięć i wymiennych pasków, które można dowolnie modyfikować, w zależności od potrzeb.

Projektantka zadbała także o detale: duża torba ma szerokie krzyżujące się uchwyty, dzięki czemu jeszcze wygodniejsze staje się noszenie jej na przedramieniu; mała saszetka z kolei jest wyposażona w zatrzaski po bokach, co pozwala zmienić jej kształt na bardziej tradycyjny. Siatka z kolei posiada skórzane uchwyty, które z pewnością przetrwają próbę czasu (takie też motto przyświecało projektantce: by jej torebki osiągnęły wytrzymałość sprzed ery masowej produkcji). Dodatkowo możemy nosić je razem – jedna w drugiej – pomysł sprawdzony już przez fashionistki, ale nadal jakże efektowny!

To właśnie przyszłość polskiej mody: tradycyjne rzemiosło połączone z nowoczesnym myśleniem. Czekamy na więcej!

FeBacJXarTkBPfbLqsMptDXmQtTtYDtTVcOv2NfCxRbHY

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s