Pierwsze wydanie Vogue Czechoslovakia

vogue-cs-cover

W lutym tego roku pojawił się w Polsce, teraz debiutuje w Czechach i Słowacji. Od 17 sierpnia nasi sąsiedzi mogą kupić pierwszy, wrześniowy numer Vogue Czechoslovakia. Na okładce znalazła się czeska supermodelka, Karolina Kurkova, sfotografowana przez Branislava Simoncika.

To idealny moment na debiut – wrześniowy numer biblii mody, tzw. September Issue, jest najważniejszym w całym roku – zwiastuje otwarcie sezonu jesienno-zimowego i w dużej mierze poświęcony jest trendom i najważniejszym kolekcjom.

Redaktor naczelną czesko-słowackiego wydania jest Andrea Behounkova, a funkcję editor-at-large (w polskim wydaniu tę rolę pełni również modelka, Małgorzata Bela) powierzono Evie Herzigovej. Jej zadaniem będzie między innymi dbanie o wizerunek magazynu i ugruntowanie jego pozycji na arenie międzynarodowej.

Jak mówi Karina Dobrotvorskaya, dyrektor wykonawcza, Vogue Czechoslovakia będzie jednym z najbardziej artystycznych i zakorzenionych w kulturze wydań Vogue.

Obecnie magazyn wydawany jest w 24 edycjach na całym świecie, oprócz Francji, Włoch i USA m. in. w Australii, Arabii Saudyjskiej, Turcji, Indiach, Korei Południowej, Meksyku, Portugalii, Rosji i Ukrainie.

 

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s