Donatella Versace i Donna Karan rezygnują z futer

237224656

Do grona projektantów, którzy zrezygnowali z wykorzystywania naturalnych futer w swoich kolekcjach dołączyły właśnie Donatella Versace i Donna Karan. W ubiegłym roku podobne oświadczenia wydały także domy mody Armani, Gucci i Michael Kors (i należąca do niego marka Jimmy Choo). Przypomina to efekt domina – jedne marki wywołują presję na innych, które nie chcą pozostać w tyle i dbają o swój wizerunek. 

„Futra? To nie dla mnie. Nie chcę zabijać zwierząt dla mody, o nie w porządku” – tak swoją decyzję tłumaczy Donatella w wywiadzie dla magazynu The Economist’s 1843.
Decyzja przez nią podjęta to ogromna rewolucja dla domu mody słynącego z ekstrawagancji, przepychu i luksusu – w kolekcjach marki wykorzystywano futra z norek, szopów i lisów, a także nierzadko skóry egzotycznych zwierząt.

Podobne oświadczenie wydała Donna Karan. Jak podaje Morris Goldfarb, CEO grupy G-III, do której należą marki Donna Karan i DKNY, zakaz używania futer naturalnych zostanie wprowadzony w życie od jesieni 2019 roku.

Czy w ich ślady pójdą także inne marki, jak choćby Fendi czy Roberto Cavalli, specjalizujące się w futrach i egzotycznych skórach? Miejmy nadzieję, że prędzej czy poźniej tak się własnie stanie.

2 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s