Kas Kryst „There’s no Left, There’s no Right” 2023

Najnowsza kolekcja Kas Kryst sfotografowana przez Daniela Jaroszka to dowód na to, że moda to nie tylko ubrania. To dziedzina sztuki reagująca na nastroje społeczne, kryzysy i niepokoje, odpowiadająca na bieżącą sytuację na świecie. Opowieść o sugestywnym tytule mówi o emocjach, tych złych i dobrych, które towarzyszyły nam przez ostatnie dwa lata.

Kolekcja Kas Kryst „There’s no Left, There’s no Right” jest wielowymiarową metaforą współczesnych czasów. Można się w niej dopatrzeć nawiązań do wojny, niepokojów związanych z kryzysem ekonomicznym, protestów czy brutalności policji wobec kobiet. Jak przyznaje sama projektantka w rozmowie z Michałem Zaczyńskim, wszystkie te interpretacje mają w sobie ziarno prawdy.

O tym właśnie, o tych emocjach, sile, odwadze, tęsknocie, miłości, nadziei ale i wielkiej bezradności, nienawiści, odrzuceniu i samotności, jest ta kampania. To historia każdego z nas – mówi Kas Kryst.

Na zdjęciach promujących kolekcję obserwujemy parę w niezwykłym tańcu, uchwyconą przez Daniela Jaroszka. Fotograf, a obecnie również reżyser, współpracuje z Kas Kryst od wielu lat; to on stoi za jej najlepszymi kampaniami. Charakterystyczne dynamiczne kadry jego autorstwa zawsze opowiadają jakąś historię, nie są jedynie upozowanymi obrazkami z pięknego studia.

Jeśli chodzi o samą kolekcję, pełno tu odniesień do ulubionych elementów Kas Kryst: zabawy czernią i jej mnóstwem odcieni, kontrastów uzyskanych dzięki zastosowaniu tkanin o zróżnicowanych fakturach, połączenia streetwearu i tradycyjnego krawiectwa. Znalazły się tu kobiece sylwetki – sukienki z odkrytymi plecami, body z asymetrycznym dekoltem, gorsetowe topy, ale też i spodnie typu parachute pants i przeskalowane „męskie” fasony. Obok matowych tkanin pojawiły się przezroczystości, tkaniny metalizowane i z wyraźną trójwymiarową fakturą czy błyszczący lateks. Każda z nich inaczej pracuje w ruchu, inaczej odbija światło, dzięki czemu czerń staje się wielowymiarowa.

Kolekcja dostępna będzie wyłącznie na zamówienie, a projektantka nie określiła jej dokładnego sezonu. W ten sposób dąży do zmniejszenia nadprodukcji odzieży, a także do tego, byśmy bardziej cenili każdą rzecz, która trafi do naszej szafy. Szycie miarowe, choć droższe, pozwala na dopasowanie każdego elementu garderoby do własnych preferencji i potrzeb, a przy okazji powoduje, że każdy zakup jest dokładnie i skrupulatnie przemyślany.

Zdjęcia: Daniel Jaroszek – Papaya Films
Asystent fotografa: Bartek Suchoń
Make-up: Gosia Sulima – Das Agency
Włosy: Amadeo Wilczewski
Asystentka KAS KRYST: Kasia Dycha
Modelka: Aleksandra G – XManagement
Tancerz: Miłosz Kuterasiński – Egurolla Dance Agency
Scenografia: Kamil Kietliński, Grzegorz Kietliński
Retusz: Magdalena Baran
Fotograf Backstage: Patryk Francesco Gałucha
Studio: Daylight
Biżuteria: Maar, Toska
Buty: Vanda Novak

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s