Ludovic de Saint Sernin dyrektorem kreatywnym Ann Demeulemeester

fot. anndemeulemeester.com

Ludovic de Saint Sernin, projektant znany z wciąż wzbudzającej kontrowersje estetyki gender fluid, objął stanowisko dyrektora kreatywnego marki Ann Demeulemeester. 31-letni Belg zajął miejsce anonimowego zespołu projektowego, który tworzył kolekcje po ustąpieniu Sébastiena Meuniera w 2020 roku.

„Zmysłowość, napięcie, sylwetka, płynność, dzikość i graficzne wyczucie to filary definiujące język, który Ludovic de Saint Sernin zamierza budować podążając nową ścieżką Ann Demeulemeester” – głosi oficjalny komunikat marki Ann Demeulemeester.

Ludovic de Saint Sernin, podobnie jak sama Ann Demeulemeester, urodził się w Belgii. Wykształcenie zdobywał w Paryżu, a uczył się od najlepszych – ukończył prestiżową szkołę artystyczną l’ESAA Duperré, a następnie przez dwa lata był częścią zespołu domu mody Balmain.

W 2017 roku przyszedł czas na markę sygnowaną własnym nazwiskiem. Od tamtej pory Saint Sernin dał się poznać branży jako twórca androgenicznej, minimalistycznej estetyki o lekko erotycznym wydźwięku. Główną inspiracją jest dla niego, jak sam przyznaje, eksplorowanie własnej seksualności i tożsamości.

Ann Demeulemeester, a właściwie Ann Verhelst, założyła swoją markę w 1985 roku. Należąca do słynnej belgijskiej szóstki (tak prasa modowa zaczęła w latach 90. nazywać najzdolniejszych absolwentów antwerpskiej Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych z roczników 80-81) projektantka zasłynęła z awangarowej, minimalistycznej i nieco mrocznej estetyki. W 2013 roku odeszła od projektowania, by zająć się garncarstwem i ceramiką. Nadal jednak pozostaje zaangażowana w funkcjonowanie domu mody.

Debiutancka kolekcja Ludovica de Saint Sernin dla Ann Demeulemeester zostanie zaprezentowana w marcu 2023 podczas paryskiego tygodnia mody.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s