Chylak jesień/zima 2022

Wspomnienia z wakacji nad morzem zamknięte w formie muszli, przedstawione w górskiej scenerii – tak prezentuje się nowa kampania marki Chylak. Projektantka wyraża dumę z polskich tradycji i doskonale wie, jak łączyć je z nowoczesnym designem.

Flagowy model torebki z najnowszej kolekcji Zofii Chylak przywodzi na myśl wspomnienia z wakacji. Forma przypominająca muszlę zachwyca skomplikowaną konstrukcją, która z pewnością wymagała wielu prób, by z pierwotnego pomysłu osiągnąć wymarzony, finalny kształt. Trapezowa shopperka o zaokrąglonych panelach tworzących u góry kształty zaczerpnięte z podwodnego świata została wykończona krótkimi rączkami do noszenia w dłoni lub na ramieniu. Kolory i faktury – gładka czerń, czarny struś oraz brązowa jaszczurka – to ukłon w stronę stonowanej jesiennej palety.

Wśród nowości do nadmorskich suwenirów nawiązuje również mała torebka „Fala” o trapezowym kształcie i sztywnej formie, wykończona u góry falistym wycięciem. Ten model pojawił się w czerni tłoczonej w drobny krokodyli wzór. Jej większa siostra z kolei występuje w wersji brązowej jaszczurki. Kolekcja została uzupełniona o klasyki oraz modele z poprzednich kolekcji, z uwzględnieniem nowych odcieni i faktur skór. W odświeżonej odsłonie pojawiły się więc torebki vintage na łańcuszku, shopperki z troczkami oraz małe kwadratowe torebki z ozdobnymi supełkami.

Projektantka tworząc kolekcję na jesień i zimę, pragnęła zamknąć w niej ostatnie ciepłe dni wakacji. Stąd organiczne kształty nawiązujące do pamiątek przywożonych znad morza, zbieranych na plaży muszelek i morskich fal. Jednak zamiast iść przewidywalnym tropem morskich skojarzeń, Chylak postanowiła zmienić kierunek i kampanię promującą nową kolekcję zrealizowała na południu Polski, w Pieninach.

W ten sposób projektantce udało się pokazać miejsca, do których czuje ogromny sentyment za sprawą dziecięcych wspomnień. Stąd pomysł na organizację sesji na Dunajcu, na łodziach lokalnych flisaków, w otoczeniu malowniczych gór. Zofia Chylak doskonale wie, jak oddać hołd tradycji i podkreślić swoje pochodzenie, nie rezygnując z nowoczesnego wzornictwa i magnetycznego wręcz wdzięku swoich projektów.

Zdjęcia: Stanisław Boniecki
Stylizacja: Chiara Janczarek
Casting: Ania Jozwiak
Makijaż: Wilson
Włosy: Michał Bielecki
Modelka: Iris O’Carroll
Produkcja: Łukasz Nowak

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s