
Ubrania pełne kolorów i wzorów, śmiała zabawa formą oraz detalem – tak przedstawia się marka Bucle. Jej najnowsza kolekcja obfituje w kontrastowe połączenia kolorystyczne, geometryczne kroje oraz klasyczne projekty z nonszalanckim sznytem. Flagowym produktem marki są płaszcze, koszule i sukienki, które w jesienno-zimowej odsłonie występują w całej gamie kolorów i wzorów.
Styl marki Bucle można śmiało określić mianem użytkowej awangardy – wyróżniająca się na tle stonowanego minimalizmu estetyka opiera się na kontrastowych kolorach, wzorach i geometrycznych formach. Klasyczne kroje zahaczają niekiedy o modę vintage, jednak dzięki wykorzystaniu wyrazistych tkanin i deseni, zyskują ekstrawaganckiego charakteru.
Kolekcja na jesień i zimę zawiera w sobie wszystkie te elementy. Efektowne płaszcze o klasycznym szlafrokowym kroju z pęknięciami na rękawach w kontrastowym kolorze, trencze z graficznymi nadrukami, kraciaste spodnie typu culottes zestawione z koszulami z nadrukiem w stylu lat 70., sukienki w psychodeliczny wzór z bufiastym rękawem czy wreszcie grzeczne komplety z tkaniny boucle (czy to subtelne nawiązanie do nazwy marki?). A wszystko to zestawione na przekór z ciężkimi butami na masywnej platformie, kolorowymi rajstopami i akcesoriami… z balonów.
Tutaj klasyka spod znaku vintage łączy się z nowoczesną ekstrawagancją, tworząc eklektyczną mieszankę dla osób lubiących skupiać na sobie spojrzenia. Bo moda jest po to, by czerpać z niej radość i bawić się nią. To wybór tkaniny, jej deseń, kolor i struktura stają się punktem wyjścia, definiując to jakie projekty znajdą się w kolekcji.
Założycielką Bucle jest Katarzyna Pokorska, absolwentka ASP w Łodzi na kierunku Projektowania Ubioru. Jej mottem są słowa Mary Quant, która powiedziała kiedyś: „Moda to narzędzie służące do dopełnienia życia poza domem”. Zamiłowanie projektantki do wzorów i kolorów nie wyklucza jednak wygody i jakości, gwarantującej długowieczność projektów.
Materiały, z jakich korzysta Pokorska to zazwyczaj wełna, wiskoza oraz bawełna, a także tkaniny vintage. Kolekcje Bucle są mocno limitowane – bardzo rzadko powstaje więcej niż 20 egzemplarzy danego modelu w tym samym kolorze. Bliska projektantce jest również idea zero waste. Często z pozostałości tkanin powstają pojedyncze sztuki.















