11-lecie OFF Piotrkowska Center

OFF Piotrkowska Center to wyjątkowe miejsce na mapie Łodzi. Jedno z najbardziej rozpoznawalnych i chętnie odwiedzanych miejsc zarówno przez mieszkańców, jak i turystów, 11 lat temu zyskało swoją obecną formę, łączącą historię miejsca ze współczesnością. Twórcy OFFa przy pomocy projektu ModaNaŁódź pragną uczcić modową historię miasta oraz promować Łódź jako miasto warte odwiedzenia. Stąd obchody 11 urodzin OFF Piotrkowska Center odbędą się w modowej atmosferze, przy udziale lokalnych twórców. Już w najbliższą sobotę, 24 września odbędą się pokazy premierowych kolekcji projektantów i marek związanych z Łodzią.

Kulminacja obchodów 11 urodzin Off Piotrkowska będzie miała wyjątkowo modowy charakter – odbędzie się ona 24 września w formie dnia pokazów mody. Do zaprezentowania swoich kolekcji zostali zaproszeni twórcy, których butiki i pracownie znajdują się na OFF-ie lub w jakiś sposób są związani z Łodzią. Są to Monika Ptaszek, Jarosław Ewert, Angelika Józefczyk, Michał Szulc, a także marki PoProstu oraz Reinkreacja. Premierowe kolekcje zostały stworzone specjalnie na potrzeby tego wydarzenia. Prezentacje odbędą się w jeszcze nieodrestaurowanych przestrzeniach budynku – industrialne, surowe wnętrza podkreślą wyjątkowy, pofabryczny charakter miejsca.

W projekcie ModaNaŁódź nie chodzi jednak wyłącznie o promocję OFF Piotrkowska Center czy tworzących tam projektantów, lecz promowanie Łodzi jako miasta wartego odwiedzenia.

OFF to moda, która staje się równoległym kierunkiem rozwoju tego miejsca – podkreśla Michał Styś, prezes OPG Property Professionals. – Chcemy to pokazać wydarzeniem kulminacyjnym urodzinowych obchodów, a także projektem ModaNaŁódź, mającym na celu promocję mody w Łodzi i mody na samą Łódź – wyjaśnia.

Wśród zaproszonych na wydarzenie gości znaleźli się przedstawiciele biznesu, kultury, designu, mody oraz miediów. Jednak każdy będzie miał możliwość uczestnictwa za sprawą ustawionego na dziedzińcu ekranu z emitowanymi na żywo pokazami. Zostanie również zorganizowana specjalna strefa spotkań, w której będzie można poznać porozmawiać bezpośrednio z projektantami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s