Uniqlo wchodzi do Polski

uniqlo.com

Kultowa japońska sieć odzieżowa Uniqlo, mieszcząca się w pierwszej dziesiątce największych gigantów branży odzieżowej według Brand Finance, prowadzi właśnie ekspansję na rynek europejski. Jednym z miast, w którym pojawią się jej butiki, będzie Warszawa. Kiedy nastąpi otwarcie pierwszego sklepu?

Uniqlo to największa marka należąca do koncernu Fast Retailing, trzeciego najbardziej dochodowego koncernu odzieżowego tuż za Inditexem i H&M. Dotychczas działała wyłącznie na rynku azjatyckim, gdzie zlokalizowana jest większość sklepów, choć szyld marki znaleźć można też w Londynie, Paryżu czy Nowym Jorku. Dość ostrożna ekspansja na rynek europejski, spowodowana jest pierwszą nieprzemyślaną próbą na początku lat 2000. Wówczas otwarto zbyt wiele punktów, które okazały się być nierentowne, a do niepowodzenia przyczynił się dodatkowo brak inwestycji w kampanie reklamowe. Ponowna próba z zaplanowanymi akcjami marketingowymi i ugruntowaną pozycją marki online powinna przynieść japońskiemu gigantowi sukces.

Marka Uniqlo, mimo iż jest w czołówce największych sklepów sieciowych, wyróżnia się zupełnie inną filozofią. Jej założyciel, Tadashi Yanai, za cel obrał sobie oferowanie klientom nie tylko niskich cen, ale przede wszystkim wysokiej jakości produktu oraz ciekawego, minimalistycznego designu. Ponadto marka ma na swoim koncie również współprace z projektantami. Limitowane kolekcje dla Uniqlo stworzyli między innymi J.W. Anderson, Christophe Lemaire czy Marni.

Pierwszy stacjonarny punkt sprzedażowy w Polsce będzie mieścił się w jednej z galerii handlowych w Warszawie i ma zostać otwarty na przełomie sierpnia i września.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s