Jarosław Ewert świętuje 11 lat twórczości

Z okazji 11 rocznicy pracy Jarosława Ewerta powstała wyjątkowa sesja zdjęciowa zorganizowana w równie wyjątkowej lokalizacji. Industrialne wnętrza łódzkiej OFF Piotrkowska Center, która również świętuje 11 rocznicę istnienia, stały się doskonałym kontrastującym tłem dla kreacji projektanta, podsumowujących ostatnie lata jego twórczości.

OFF Piotrkowska Center to istniejąca od 11 lat pofabryczna przestrzeń, która po rewitalizacji stała się jednym z najmodniejszych miejsc w Łodzi, przyciągającym turystów, artystów i fanów sztuki. Jej surowe, industrialne wnętrza stanowią świetne uzupełnienie kobiecych kreacji zaprojektowanych przez Jarosława Ewerta. Jedenaście lat jego pracy jako projektanta mody damskiej i męskiej zaowocowało trzydziestoma kolekcjami, a najnowsza z nich to mistrzowskie podsumowanie jego estetyki i warsztatu.

W wyjątkowej kampanii zaprezentowano zarówno projekty z poprzednich kolekcji, jak i nowości. Zwiewne suknie w autorskie wzory, spektakularne marszczenia, misterne koronki, zamaszyste peleryny, ale również praktyczne kurtki, dopasowane spodnie i przeskalowane koszule – to przekrój twórczości Ewerta, którego styl nazywany jest przez niektórych użytkową awangardą. Jest w tym stwierdzeniu sporo prawdy, ponieważ projektant łączy eklektyczne inspiracje, detale zaczerpnięte z różnych dekad, maksymalizm i powściągliwość, soczyste kolory i czerń. Jednocześnie jego ubrania są gotowe do noszenia, nie tylko na wielkie okazje.

Kampania zrealizowana w OFF Piotrkowska Center stała się okazją do wspomnień i rozmów na temat pracy Jarosława Ewerta. Jak sam mówi, rocznica nie jest dla niego datą graniczną, bo projektowanie to płynny proces. Inspiracje pojawiają się wszędzie i w każdym momencie – może to być układ liści, interesujący kolor lub wzór, zasłyszana gdzieś przypadkiem klimatyczna muzyka. Oprócz bodźców z zewnątrz, przez kolekcje zawsze przemawiają jednak emocje. Projektant marzy również o stworzeniu kolekcji Haute Couture.

Zdjęcia: Bartosz Stępień 
Makijaż i włosy: Izabela Andrychiewicz 
Modele i modelki: Martyna Jędrzejczak, Nadia Główczyńska, Wiktoria Łempicka, Kacper Szczypka 
Reżyser sesji: Katarzyna Dąbkowska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s