KOPI wiosna/lato 2022

Pomysł na nową kolekcję KOPI dojrzewał w projektantce od sześciu lat. Srebrne kule w połączeniu ze złotymi nieregularnymi elementami to ukłon w stronę twórczości artysty Jeana Arpa, jak również estetyki y2k.

W biżuterii KOPI nowoczesne podejście łączy się z tradycyjnymi technikami oraz odrobiną nostalgicznego vintage. Tym razem Natalia Kopiszka inspirowała się szeroko pojętą cielesnością. Jest to motyw często wykorzystywany przez projektantkę – pojawiały się już kolekcje z kształtami dłoni, oczu czy kobiecych torsów, a także organiczne nieregularne formy zaczerpnięte z natury i sztuki.

Najnowsza odsłona biżuterii KOPI to ukłon w stronę twórczości francuskiego artysty Jeana Arpa, działającego w pierwszej połowie XX wieku. Jego obrazy i rzeźby charakteryzują się abstrakcyjnymi formami o zaokrąglonych i wygładzonych kształtach, nierzadko nawiązujących do kształtu ludzkiego ciała. Z drugiej strony mamy bardziej współczesne inspiracje – srebrne kule zestawione z nieregularnymi pozłacanymi elementami to z kolei nawiązanie do trendów w biżuterii z początków XXI wieku. Dziś to już vintage – moda zatoczyła koło o 20 lat i to, co jeszcze niedawno było uznawane za zły gust, dziś inspiruje kolejne pokolenie.

W kolekcji znalazły się kolczyki i nausznice, które można dowolnie łączyć ze sobą, tworząc zestawy lub nosząc je pojedynczo; pierścionki oraz naszyjniki z zawieszkami. Biżuterię wykonano z mosiądzu złoconego 2 mikronami 24 k i srebra próby 925. Analogowe zdjęcia promujące kolekcję zostały wykonane w cukierkowej estetyce y2k, nawiązując też do pierwszych kampanii marki.

Art Direction: Natalia Kopiszka
Zdjęcia: Monika Mróz
Make-up: Darya Talashka
Scenografia: Justyna Bugajczyk / Ukwiał Ukwiał
Modelka: Kaja Góral / Rebel Models

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s