Marco De Vincenzo dyrektorem kreatywnym Etro

Włoski dom mody Etro mianował Marco De Vincenzo nowym dyrektorem kreatywnym. Pochodzący z Sycylii projektant zastąpi Veronikę i Keana Etro, członków rodu piastujących to stanowisko od odpowiednio 22 i 32 lat.

Dom mody Etro to rodzinny biznes założony w roku 1968 przez Gerolamo Etro. Początkowo firma specjalizowała się w projektowaniu tkanin. Najbardziej charakterystyczny motyw paisley stał się znakiem rozpoznawczym marki, która dziś funkcjonuje jako prężnie rozwijający się dom mody. Sprzedaż części majątku prywatnemu funduszowi inwestycyjnemu spowodowała zmiany na stanowiskach, między innymi jeśli chozi o funkcję dyrektora kreatywnego.

Na tych stanowiskach pracowali członkowie rodziny Etro: od 1990 roku Kean Etro zajmował się kolekcjami męskimi, a od 2000 dołączyła Veronica Etro, projektująca kolekcje damskie. Pomimo obsadzenia w tej roli nowego człowieka pozostaną oni zaangażowani w strategię domu mody.

Marco De Vincenzo to nazwisko doskonale znane w branży. Od roku 2000 projektant współpracuje z innym włoskim domem mody, Fendi, w którym odpowiada za skórzane akcesoria. W 2009 roku założył własną markę, a 10 lat później zadebiutował z pierwszą kolekcją męską na targach Pitti Uomo.

Pierwsza kolekcja zaprojektowana przez Maro de Vicenzo dla Etro zostanie zaprezentowana podczas tygodnia mody w Mediolanie we wrześniu tego roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s