Filippo Grazioli nowym dyrektorem kreatywnym Missoni

Fot. Instagram @filippograzioli

Włoski dom mody mianował nowego dyrektora kreatywnego, który zajmie stanowisko po Alberto Calirim. Filippo Grazioli będzie odpowiadał w Missoni za kolekcje damskie i męskie ready-to-wear, a także będzie miał wpływ na sektor lifestyle.

Filippo Grazioli to jedna z bardziej znanych postaci w kręgach mody, stojąca jednak w cieniu większych nazwisk. Przez ostatnie lata współpracował z Riccardo Tiscim, zarówno w Burberry, jak i wcześniej Givenchy. Zanim tam trafił, tworzył kolekcje damskie dla innego luksusowego domu mody – Hermes, a także dla słynnego tajemniczego Belga, Martina Margieli. Posiada więc bogate doświadczenie, które być może pozwoli mu rozsławić swoje nazwisko wśród szerszej publiczności.

Livio Proli, CEO marki Missoni powiedział w oświadczeniu: „Wybraliśmy Filippa Grazioli, młodego projektanta z 18-letnim doświadczeniem zdobytym w prestiżowych domach mody, by wzmocnił wizerunek Missoni na rynku dóbr luksusowych oraz umacniał już rozpoczęty proces modernizacji marki”.

Pierwszą kolekcją, jaką Grazioli stworzy dla włoskiej marki Missoni, będzie prezentowana w maju Resort 2023, a pierwszy pokaz – sezon wiosna/lato 2023 – odbędzie się jesienią podczas mediolańskiego tygodnia mody.

Grazioli również nie kryje ekscytacji: „Mam zaszczyt dołączyć do świata Missoni: marki, która odegrała rolę w historii włoskiego stylu i designu, zachowując niezwykłą integralność przez prawie siedem dekad. Jestem wdzięczny za otrzymanie tej szansy oraz za możliwość dalszego kształtowania mojego doświadczenia w nowej wizji pełnej radości, świeżości, koloru i pozytywnej energii, które stanowią główne cechy Missoni”.

Poprzednik Grazioli’ego, Alberto Caliri, który w 2020 roku zastąpił Angelę Missoni w roli projektanta, został odsunięty od tej roli po zaledwie dwóch sezonach z powodu niezbyt przychylnych recenzji jego kolekcji. Caliri ma jednak pozostać w firmie i skupić się na sektorze domowym oraz linii sportowej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s