Maximilian Davis dyrektorem kreatywnym Salvatore Ferragamo

fot. Theface.com

Wschodząca gwiazda brytyjskiej mody, tegoroczny półfinalista LVMH Prize – konkursu dla Młodych Projektantów, ubierający takie gwiazdy jak Rihanna czy Dua Lipa. Jak na 25-latka, portfolio Maximiliana Davisa jest już imponujące. Do listy swoich osiągnięć projektant może dopisać pierwszy poważny kontrakt: 16 marca został oficjalnie mianowany nowym dyrektorem kreatywnym luksusowej włoskiej marki Salvatore Ferragamo.

Maximilian Davis to ostatnio jedno z najgorętszych nazwisk w branży mody. 26-letni projektant o trynidadzkich korzeniach przeszedł do półfinału w prestiżowym konkursie LVMH Prize, niedawno zaprezentował kolekcję pod swoim szyldem podczas tygodnia mody w Londynie, a w jego kreacjach pokazywały się między innymi piosenkarki Rihanna i Dua Lipa, modelka Adwoa Aboah czy Kim Kardashian. Pochodzący z Manchesteru absolwent London College of Fashion zdobył uznanie dzięki zręcznemu połączeniu kulturowego dziedzictwa z sensualnością i szczyptą awangardy.

Doświadczenie zdobywał u takich marek jak Grace Wales Bonner czy Asai, jest również członkiem londyńskiego kolektywu młodych projektantów Fashion East. Stanowisko dyrektora kreatywnego Ferragamo przejął po Paulu Andrew, który zagrzał tam miejsce przez zaledwie dwa lata. Jego nowa rola we włoskim domu mody to spore wyzwanie, ale przede wszystkim możliwość rozwinięcia skrzydeł.

Dołączając do nowego miejsca, Davis wyraził swoją ekscytację w poście na Instagramie:

„Jestem głęboko zaszczycony dołączeniem do Ferragamo i wdzięczny za możliwość tworzenia na bazie dziedzictwa włoskiego domu mody. Ferragamo reprezentuje poświęcenie dla ponadczasowej elegancji i wyrafinowania, które uważam za niezwykle inspirujące. Nie mogę się doczekać przedstawienia mojej wizji, wzbogaconej przez kody włoskiego rzemiosła, jakości i innowacji”.

W czasie gdy Davis poświęci się pracy dla Ferragamo, jego marka Maximilian zostanie zawieszona.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s