Ania Kuczyńska „Gaia” jesień/zima 2021

Zaprojektowana w duchu art-rock, inspirowana muzyką Velvet Underground i Nico, nawiązująca do organicznych kształtów zaczerpniętych z natury – kolekcja „Gaia” Ani Kuczyńskiej to kwintesencja surowego minimalizmu i miłości projektantki do lat 80., zatopiona w tajemniczej, nieprzeniknionej czerni.

Muzami kolekcji „Gaia” są awangardowa piosenkarka Nico i modelka Michelle Pfeiffer. Ania Kuczyńska celebruje blask i piękno kobiet, jednocześnie czerpiąc od najpotężniejszej z nich – matki natury. Tytułowa Gaia to mityczna ziemia-matka, wyłaniająca się z chaosu, uosabiająca płodność i macierzyństwo. Natura jest u Kuczyńskiej jedną z silniejszych inspiracji, co odzwierciedla tajemnicza kolorystyka utrzymana w czerni i granacie oraz materiały o różnorodnych i kontrastujących ze sobą fakturach, takie jak welur, skóra czy wełna.

Nowe projekty charakteryzują się surową, minimalistyczną formą i ascetycznymi detalami, nie są jednak pozbawione odrobiny szaleństwa typowego dla lat 80. Olbrzymie ramiona kurtek i koszul nawiązują do organicznych form zaczerpniętych z natury, a rygorystyczne stójki nadają im surowego charakteru. Płaszcze zapinane są na metalowe napy, a każde ubranie zdobi charakterystyczne dla Kuczyńskiej metalowe kółeczko.

Zaskakującym elementem tej kolekcji są torebki. Już nie płócienne torby ani minimalistyczne skórzane shopperki – w tym sezonie Kuczyńska wprowadziła eleganckie i pojemne teczki inspirowane estetyką vintage, w klasycznej czerni i burgundowej czerwieni. Uzupełnieniem całości są skórzane paski o klasycznej formie i kolorowe kosmetyczki.

Ania Kuczyńska od lat wspiera różne społeczne inicjatywy, a także wychodzi na przeciw trendom w branży mody. Jej kolekcje składają się z naturalnych, najwyższej jakości materiałów, takich jak wełna merino, cupro czy garbowane roślinnie skóry. Tym razem sięgnęła także po syntetyczną skórę, pochodzącą z europejskich fabryk szczycących się dbałością o środowisko. Niedawno projektantka postanowiła regularnie wspierać Zielony Fundusz dla Warszawy – z każdego zakupu, zarówno stacjonarnie jak i online, część środków zostanie przekazana na zakup i sadzenie roślin cebulowych na terenie stolicy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s