Giorgio Armani odwołuje styczniowe pokazy

fot. AFP

Mające się odbyć w styczniu pokazy kolekcji męskich Emporio Armani i Giorgio Armani oraz pokaz Haute Couture, prezentujące kolekcje na sezon jesień/zima 2022, zostały odwołane. Armani Group podjęło taką decyzję z obawy przed nową mutacją koronawirusa, zbierającą w Europie coraz większe żniwo.

Pokazy męskich kolekcji marek Emporio Armani i Giorgio Armani planowo miały odbyć się podczas tygodnia mody męskiej w Mediolanie, trwającego od 14 do 16 stycznia. Z kolei pokaz Giorgio Armani Privé planowany był w ramach paryskiego tygodnia mody Haute Couture, trwającego od 24 do 27 stycznia.

W oświadczeniu Armani Group oznajmia:

„Decyzję o anulowaniu pokazów podjęto z ogromnym żalem, po uważnej refleksji w świetle coraz bardziej pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Jak wielokrotnie podkreślał projektant, pokazy są kluczowym i niezastąpionym elementem mody, jednak zdrowie i bezpieczeństwo zarówno naszych pracowników, jak i publiczności, musi pozostać priorytetem”.

Warto przypomnieć, że Giorgio Armani jako pierwszy zamknął drzwi dla publiczności podczas trwającego już tygodnia mody w Mediolanie w lutym 2020 roku, kiedy w Europie wykrywano dopiero pierwsze ogniska koronawirusa. Wówczas widzowie mogli obejrzeć go online.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s