B Sides jesień/zima 2021

Basia Chrabołowska, założycielka marki B Sides, od 2013 roku kultywuje lokalne podlaskie tradycje dziewiarskie i przekłada je na język współczesnej mody. Ręcznie dziergane swetry z najlepszych wełen, tworzone na Podlasiu zgodnie z tradycyjnym rzemiosłem to efekt pasji przekazanej wnuczce przez babcię.

Na pierwszym miejscu marka stawia zrównoważony rozwój. W przypadku B Sides nie jest to pusty reklamowy slogan, lecz udokumentowany proces, w którym kontrolowany jest każdy etap – począwszy od dobrostanu zwierząt, przez selekcję najwyższej jakości przędz i skrupulatną kontrolę łańcucha dostaw, aż po końcowy etap powstawania produktu.

Na stronie internetowej pojawiły się zakładki w wyczerpujący sposób informujące o każdym z powyższych zagadnień; znalazły się wśród nich także wskazówki dotyczące pielęgnacji wełnianych swetrów. Wyczerpujące informacje dowodzą, że idea zrównoważonego rozwoju oraz dbałości o środowisko są dla marki bardzo istotnym elementem, stanowiącym również o jej wiarygodności i transparentności.

Nowa kolekcja B Sides nawiązuje do poprzednich projektów marki. Pojawiają się między innymi modele wchodzące w skład stałej kolekcji Classics, wykonane z niezwykle miękkiej i cienkiej wełny merino – półgolfy, golfy i swetry z okrągłym dekoltem w pięknych, pastelowych kolorach. Wełna alpaki wyjątkowo zafarbowana na kolor czarny, posłużyła do stworzenia mięsistego swetra, wielkiego szala i czapki. Z powodu wyjątkowości tej melanżowej przędzy, produkty te dostępne są jedynie na specjalne zamówienie.

W formule Made To Order znajdują się również swetry i kardigany w stonowanych jak i żywych kolorach, charakteryzujące się autorskimi splotami inspirowanymi naturą i lokalnym podlaskim rzemiosłem. Swetry z bąbelkami, ażurową fakturą czy ręcznie haftowanymi kwiatami zachwycają misternymi detalami i pieczołowitym, starannym wykonaniem.

Miękkie i zmysłowe dzianiny powstające w krainie pełnej tradycyjnej sztuki folklorystycznej, dawnych słowiańskich wierzeń i legend to o wiele więcej niż po prostu jakościowe swetry. To produkty ze świadomym przesłaniem, które niosą ze sobą dobrą energię.

Zdjęcia: Martyna Galla
Modelka: Marysia Zakrzewska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s