Anna Dello Russo odchodzi z Vogue

Niekwestionowana ikona mody, zwana kolorowym ptakiem, znana z barwnego i bezkompromisowego stylu, wieloletnia dyrektorka kreatywna Vogue Japan i redaktorka Vogue Italia żegna się z wydawnictwem Conde Nast. Anna Dello Russo podzieliła się swoją decyzją na Instagramie.

Anna Dello Russo, charyzmatyczna Włoszka o barwnym stylu błyskawicznie stała się ulubienicą fotografów mody ulicznej podczas tygodni mody. Przez czternaście lat piastowała stanowisko dyrektor kreatywnej Vogue Japan, a dwanaście lat spędziła u boku Franki Sozzani jako redaktorka Vogue Italia. Była więc nie tylko ikoną stylu, ale i legendą dziennikarstwa modowego.

Po wielu latach pracy Dello Russo podjęła decyzję o zakończeniu swojej imponującej kariery dziennikarskiej związanej z biblią mody. W poście na Instagramie opublikowanym 30 sierpnia napisała:

Chciałabym podzielić się z Wami tym ważnym momentem w mojej karierze. Vogue wkracza w nowy rozdział, wkracza na cały świat. Jestem wdzięczna, że spędziłam 12 lat jako redaktor mody w @vogueitalia z Francą Sozzani. 6 lat jako EIC w @luomovogue, a teraz po czternastu latach zostawiam moją rolę dyrektor kreatywnej w @voguejapan. To był zaszczyt tworzyć i edytować historie modowe celebrujące współpracę i różnorodność Wschodu i Zachodu.

W tym samym poście wyraziła podziękowania dla swoich współpracowników, między innymi Mitsuko Watanabe, redaktor naczelnej Vogue Japan oraz całej redakcji japońskiej edycji Vogue. Nie zdradziła jednak, czy definitywnie rozstaje się z dziennikarstwem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s