Ina Lekiewicz redaktor naczelną polskiego Vogue’a

Fotografka, stylistka, dyrektorka kreatywna, reżyserka, specjalistka w dziedzinie mody i komunikacji wizualnej, zastąpi Filipa Niedenthala na stanowisku redaktora naczelnego polskiej edycji magazyn Vogue. Pierwszym zredagowanym przez nią numerem będzie September Issue, najważniejsze wydanie w roku.

Ina Lekiewicz od dwudziestu lat związana jest z branżą mody. Wcześniej kojarzona przede wszystkim z magazynem Elle, gdzie była szefową działu mody, osiem lat temu przeprowadziła się do Londynu. Tam stworzyła niszowy magazyn „Unpolished”, a także prężnie rozwijała karierę fotografki. Współpracowała z takimi markami jak Erdem, Gucci, Farfetch, Net-a-Porter, fotografowała również dla Vogue Ukraine, „Vogue Turkey”, „W” czy „Numero”.

Imponujące portfolio i bogate doświadczenie na wielu płaszczyznach zostało docenione przez wydawców polskiej edycji Vogue’a, a decyzję o zatrudnieniu nowej redaktor naczelnej zaakceptowała podobno sama Anna Wintour.

Dotychczasowy redaktor naczelny, Filip Niedenthal, żegna się z pismem po trzech latach jego istnienia. Jak sam stwierdził, czekają go nowe wyzwania, a praca dla Vogue’a była dla niego zaszczytem. Na początku czerwca ogłoszono przedłużenie licencji na prowadzenie polskiej edycji magazynu od Conde Nast na kolejne pięć lat. Ina Lekiewicz będzie więc miała spore pole do popisu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s