Atomy Vegan 2021

Polska marka Atomy przedstawia kolejną odsłonę minimalistycznych torebek w wersji Vegan. Inspirowane geometrycznymi formami modele charakteryzują się funkcjonalnością i ponadczasowym wzornictwem, odpornym na sezonowe trendy.

Pochodząca z Gdańska marka Atomy powstała w myśl koncepcji Lean Manufacturing, czyli metody racjonalnego zarządzania produkcją. Zamiast kilku kolekcji w roku powstają niewielkie serie, w których najważniejsza jest funkcjonalność, trwałość i ponadczasowa prostota. Marka szczególny nacisk kładzie na minimalizowanie odpadów – każdy skrawek jest wykorzystywany do produkcji mniejszych elementów, a sama produkcja oparta jest na usługach lokalnych rzemieślników, producentów i dostawców. Szyte ręcznie torby mają stać się dla nas osobistą wartością, by służyły nam jak najdłużej.

Ekologia i zrównoważona produkcja jest bardzo istotnym filarem Atomów. Logicznym następstwem podejmowanych przez markę kroków jest więc zwrot w stronę etycznych i ekologicznych zamienników skór naturalnych. W tym sezonie modele z poprzedniej kolekcji zostały wyprodukowane z Apple Peel Skin, czyli skóry powstałej ze skórek jabłka, będącej odpadem przemysłu spożywczego. Charakteryzuje się ona podobną trwałością i jakością co skóra naturalna, jest jednak pozyskiwana bez cierpienia zwierząt i w sposób nieszkodliwy dla środowiska.

To nie pierwsza wegańska kolekcja Atomów. W ubiegłym roku projektantki marki – Ula Skłodowska i Monika Szymańska – zdecydowały się na wypuszczenie kolekcji z pinatexu, czyli skóry z liści ananasa, kolejnego innowacyjnego materiału, który zrewolucjonizował myślenie o wyrobach z naturalnej skóry. Kolekcja wyprzedała się niemal natychmiast, co zaowocowało kontynuacją obranej ścieżki.

Wegańskie modele torebek to geometryczne kuferki, koszyki i bagietki o czystych prostych liniach i minimalistycznej formie. Pozbawione są zbędnych detali, przeszyć i ozdób, a jedynym elementem ozdobnym jest dyskretne, tłoczone logo marki. Taka torebka będzie równie efektowna za rok, pięć jak i dwadzieścia lat.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s